• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од chemioftw

 1. chemioftw

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Има некој добиено Pie апдејт за А1 пошо гледам почна да се збори за rollout или се уште нема?
 2. chemioftw

  Facebook и Mark Zuckerberg

  Прво немаше спас од Фејсбук, сега нема спас од фотографи.
 3. chemioftw

  Избор на DSLR за почетник

  Има негде Панасоник кај нас или мора до Грција да се иде?
 4. chemioftw

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Мене повеќе ми се свиѓаше mock up-от со предната камера горе во десниот агол, али не е лошо.
 5. chemioftw

  Внимавајте на ДДКОМ!!!

  Player 1 has left the game.
 6. chemioftw

  Внимавајте на ДДКОМ!!!

  de_stroyed. Нема потреба од лажење.
 7. chemioftw

  Nubia M2 i Leeco smartfoni

  Заклучок: Нубиа/ЛеЕко > Шитајоми. Тоа што е тешка кинезарија не мора да значи дека е лошо у споредба проверени и познати брендови. Исто така, сите што работат во странсво, особено во Јапонија имаат многу поголемо ниво на интелигенција(200+) за разлика од нас(подпросечни смртници) во Македонија...
 8. chemioftw

  A1 (поранешно VIP)

  Реон Аеродром, пак почна сега нешо да се успорува.
 9. chemioftw

  A1 (поранешно VIP)

  Цела ноќ немав ни интернет ни телевизија, а сабајле ептен спор беше нетот. Веќе неколку дена прави вака.
 10. chemioftw

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Ова AR Emoji е тотално непотребна работа.
 11. chemioftw

  Nokia паметни телефони - генерална дискусија

  The Nokia 8 Sirocco edition is 95-percent vacuum-molded glass The Nokia 8110 Reloaded is HMD's latest retro feature phone Nokia's new affordable smartphones prioritize design Not bad.
 12. chemioftw

  ARPG/MMORPG/RPG/HACK&SLASH

  Поголеми се шансите Blizzard да извадат Diablo 4 пред Корејциве да почнат со Open Beta на Lost Ark.
 13. chemioftw

  Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

  AMD Threadripper 1950x во ДД.
 14. chemioftw

  AMD/Radeon - Генерална дискусија

  Sapphire is first to market with graphics cards specific for mining Ајде мајнери.
 15. chemioftw

  Call of Duty World War II (unofficial) (2017)

  Сепак испадна дека е вистина.
На врв Дно