1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Windows 10 генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Alucard, 21 Август 2014.

1. Avid

Avid
    Unstoppable

2,766
    3,878
    21 Јануари 2009
    Ајјјјјјјјјјјј вградената Movies & TV што ми рече, АЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ
    upload_2019-1-2_16-34-34.png

хахахаххахахахахах

На ARMac и -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
  2. Avid

Avid
    Unstoppable

2,766
    3,878
    21 Јануари 2009
    upload_2019-1-2_16-34-58.png

На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Necromancer

Necromancer
    Unstoppable

3,147
    3,421
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    Беше најавен како администратор? Ако не си нема да ти даде таква опција.

4. ARMac

ARMac
    Unbeatable

5,089
    5,330
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Да идиоти се, а ако го отвориш со Windows Media Player наместо со Movies & TV си работи.

Е сега незнам дали си работи ради k-lite што си имам инсталирано кодеци или и без нив. Како и да е MPC Classic ми е незаменлив.

А што пари вртат со ова. Ќе рече некој постар човек ај што се 0.99$, татковци на деца кои не сакаат да се замараат, корпорации итн. Капе капе.

На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
  5. marick14

marick14
    Intern

52
    16
    2 Март 2011
    Имам HP Envy 15 лаптоп. Уште пред 1 и пол година кога го имав оригиналниот ОС почна да ми прави проблем со wi-fi-то. Ќе си работам и одеднаш ќе го снема и кога ќе отворам интернет мрежи да барам, не наоѓа ниедна.
    Ја преинсталирав Про верзијата на ОС летото и еве пак почна од пред 1 месец да ми го прави истото. Значи откако ќе го инсталирам не прави така, но после неколку месеци почнува пак исто.
    Кога ќе го рестартирам, после тоа имам интернет. На телефонот и другите лаптопи дома си има интернет нон-стоп, а мојов лаптоп губи.
    Иначе имам и официјален/оригинален Касперски антивирус купено од продавница.

До што би можело да биде проблемот?
    Дали е софтверски или хардвердски проблем?

6. DarkEnchanter

DarkEnchanter
    Practice makes perfect

1,778
    1,317
    17 Август 2014
    Машко
    Ај тука да прашам, кажете некој ауто кликер, за маус и за тастатура без ограничувања?

7. Metuzalem

Metuzalem
    Guru

5,545
    9,974
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Од следното издание на Windows 10, тој ќе си резервира НАЈМАЛКУ 7GB за апдејти, и тоа како карактеристика на фајлсистемот (NTFS), што значи дека нит ќе се гледа нит ќе може да се врати назад. Само слободниот простор ќе падне за толку колку што ќе посака. :rolleyes:

Сподели

Вчитување...