• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Паметни часовници

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Дечки ми треба мала помош,кој од овие три часвоници да се избере,значи само може од овие три модели,па ке замолам за помош.

Ке се користи највеќе за,вежбање,и обавестување на нотификации од сите социјални мрежи.

Samsung Galaxy Fit E
Xiaomi Mi Band 4
Huawei Honor Band 4
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Mi Band 4
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
430
1,094
Дечки ми треба мала помош,кој од овие три часвоници да се избере,значи само може од овие три модели,па ке замолам за помош.

Ке се користи највеќе за,вежбање,и обавестување на нотификации од сите социјални мрежи.

Samsung Galaxy Fit E
Xiaomi Mi Band 4
Huawei Honor Band 4
Јас лани кога барав, споредував со Mi 3ка (тогаш немаше уште 4ка) и се решив за Honor Band 4. Не се сеќавам на аргументите, ама не се жалам од изборот за тој price range :) Huawei Health апликацијата исто е солидна и се синхронизира со Google Fit.

Да го имав уште самсунгот веројатно за Fit E ќе се решев, ама пошто вие почесто телефони менувате од чорапи тоа и не ви е некој фактор ;)
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Јас лани кога барав, споредував со Mi 3ка (тогаш немаше уште 4ка) и се решив за Honor Band 4. Не се сеќавам на аргументите, ама не се жалам од изборот за тој price range :) Huawei Health апликацијата исто е солидна и се синхронизира со Google Fit.

Да го имав уште самсунгот веројатно за Fit E ќе се решев, ама пошто вие почесто телефони менувате од чорапи тоа и не ви е некој фактор ;)
Јас користам Xiaomi телефон,се мислам помеѓу Мi Band 4 или Samsung Fit E.

Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
845
909
Јас користам Xiaomi телефон,се мислам помеѓу Мi Band 4 или Samsung Fit E.

Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
Тоа до Понеделник го користиш, кај може кај тебе повеќе од 2 недели.

Не знам која цена се овие, околу 30 еур ваљда, ама јас би се одлучил за Amazfit GTS, 100 еур во Ледиком.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Тоа до Понеделник го користиш, кај може кај тебе повеќе од 2 недели.

Не знам која цена се овие, околу 30 еур ваљда, ама јас би се одлучил за Amazfit GTS, 100 еур во Ледиком.
Овој телефон ке се користи,додека не му дојде крајот,мора така е одлучено.

Иначе не би можел да земам часовник од 100 евра,затоа и се наведени овие 3 модела,побарав помош за нив.

Се исплати ли Mi Band 4 за 1200 денари најдов,нов неотпакован :)
 
Последна промена:

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
347
90
Овој телефон ке се користи,додека не му дојде крајот,мора така е одлучено.

Иначе не би можел да земам часовник од 100 евра,затоа и се наведени овие 3 модела,побарав помош за нив.

Се исплати ли Mi Band 4 за 1200 денари најдов,нов неотпакован :)
Ако не го земаш би го зел јас, или пак земи го и додади на цена па од тебе да го земам :)
 

mickeymkd

Intern
7 јануари 2009
413
42
За слична цена Huawei Watch GT, Amazfit GTR или Amazfit Stratos? Ги гледам на али со попуст се околу 6-6500 денари.
Или пак Amazfit Pace кој е околу 3-3200 денари со попуст.

Некоe посебно барање немам, колку да пробам смартвоч. Кај GT и GTR ми се свиѓа екранот што е амолед и подобро изглдeаат watchfaces на нив, но се дупло поскапи од Pace.
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
686
432
За слична цена Huawei Watch GT, Amazfit GTR или Amazfit Stratos? Ги гледам на али со попуст се околу 6-6500 денари.
Или пак Amazfit Pace кој е околу 3-3200 денари со попуст.

Некоe посебно барање немам, колку да пробам смартвоч. Кај GT и GTR ми се свиѓа екранот што е амолед и подобро изглдeаат watchfaces на нив, но се дупло поскапи од Pace.
Ни еден од овие не е смартвач, тие се фитнес тракери. Ако сакаш добар WearOS смартвач евтино тогаш гледај нешто од Ticwatch

Pace и Stratos имаат transflective дисплеј, што значи дека убаво се гледа на дневна светлина и цело време се гледа, без да пуштиш беклајт. За фитнес потреби тоа е супер

Ако прочепкаш можеш да инсталираш WearOS апликации и на Амазфит Amazfit PACE/Smartwatch compatible application list - Google Sheets
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,065
1,637
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
кој држи повеќе батерија, тој да си го земеш. не е исто 4 дена и 1 месец.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје

Peceto

Gaining Experience
24 јули 2012
62
73
Дечки ми треба мала помош,кој од овие три часвоници да се избере,значи само може од овие три модели,па ке замолам за помош.

Ке се користи највеќе за,вежбање,и обавестување на нотификации од сите социјални мрежи.

Samsung Galaxy Fit E
Xiaomi Mi Band 4
Huawei Honor Band 4
Pred 3 nedeli istata dilema ja imav.Se odluchiv za Huawei Band 4. Nemam zamerki nikakvi. I akplikacijata od Huawei e super.

Испратено од TA-1004 преку IT.mk форум апликација
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,065
1,637
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Точно. ипак една обврска повеќе ќе имаш за полнење. Пред 3 години имав ми бенд 1, металната без екран, и траеше 40-45 дена со едно полнење. Ми марката за парите и наш стандард е топ. Иако хуавеи апликацијата повеќе ми се допаѓа.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,082
4,351
Скопје
Точно. ипак една обврска повеќе ќе имаш за полнење. Пред 3 години имав ми бенд 1, металната без екран, и траеше 40-45 дена со едно полнење. Ми марката за парите и наш стандард е топ. Иако хуавеи апликацијата повеќе ми се допаѓа.
Во право си,али на Mi Band 4,ме привлече колор екранот,и тоа што можам да менувам саатот,во различни модови.

Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
 

Peceto

Gaining Experience
24 јули 2012
62
73
Зашто баш за Huawei Band 4 се одлучи?а не за Ми Band 4?
Mi se svigase poveke na izgled(ne e najbitnoto), aplikacijata na Huawei e super, so Huawei telefon odlichno se sinhronizira (ne preciziram za drug brend posto nemam probuvano), MI RAM 512KB/FLASH 16MB, HUAWEI 1MB/32MB.
Brzo si raboti niz menito,moze da sobere poveke FACES.
Ima Wireless Charging-Magnet dock charging(nemam test).
Find your phone funkcionira po cel cel sprat na rab-isto i Call.
Za toa shto mene mi trebase se pogodi. Chitav deka so drugi brendovi na mob ima problemi so sinhronizacija ama jas bas zedov za so Huwei mob. I nemam maka.
Pak ke ti kazam-aplikacijata na Huwei e super. :D
 

mickeymkd

Intern
7 јануари 2009
413
42
Нарачав амазфит пејс за 3000 денари од Али за бф, ќе видиме како ќе се покаже. За таа цена мислам дека е моментално бест бај.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,080
502
Нарачав амазфит пејс за 3000 денари од Али за бф, ќе видиме како ќе се покаже. За таа цена мислам дека е моментално бест бај.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Друже, кај го најде за таа цена?
За таа цена можеше да се најде само Amazfit Bip (јас го купив на 11.11) и засега сум задоволен.
Го користев и Mi Band 3, интересни играчки се.
 

mickeymkd

Intern
7 јануари 2009
413
42
Друже, кај го најде за таа цена?
За таа цена можеше да се најде само Amazfit Bip (јас го купив на 11.11) и засега сум задоволен.
Го користев и Mi Band 3, интересни играчки се.
69 долари беше минус 8 долари купон за попуст и минус 8 долари промо код за попуст и испадна 53 долари крајна цена.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,051
12,467
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Прати го и кај мене нека помине! :) Дуна?

П.С. Само нели е многу гломазен овој Х-от бе?
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
845
909
Јас си земав x2 Amazfit GTS, барав нешто најтенко и најлесно.

Еве неколку недели презадоволен. Планирам едно ривју квалитетно со акцент на нотификациите, пошто никој за тоа не збори на 654 видеа и страни на нет. Сите едно те исто верглаат....

На кратко, Amazfit апликацијата е доста ограничувачка, јас си ја купив Notify and fitness for amazfit, работи супер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,088
Мислења
838,212
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно