• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Корисни апликации за Андроид

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,140
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
очигледно ме свсртивте во категорија на џејмс бонд...и ми треба државни информации..си имам свои проблеми и ми требаат за контрола на децата...треба ли се до детал да објаснувам за да добијам некоја информација.Чуден народ сме.Форумов е супер ама зајадливи и неиздржани квалификации се срам за поедини членови,би им препорачал да видат како е на bug форум хрватски каде сите си помагаат меѓу себе без разлика од каде си и што си.А вакви коментари сум приметил и на други теми каде наместо да се одговори и помогни веднаш со подбишега се почнува и се занемарува важното на постот во темата.Толку и благодарам.
Остај ги ти хрватите, ако они сакаат да потпомагаат криминал нека ги. Ова е Македонија братче, ова е библиска земја, каде си прочитал во библијата прислушкување на телефони а?
 

goceiva

Intern
25 октомври 2009
46
13
Веќе два дена телефонот ми ја јавуваа оваа порака, SIM Card removed , The mobile network will be unavailable until you restart with a valid SIM card insered. Пробав да ја очистам SIM картичката за секој случај но проблемот продолжи, не е ниту изместена од слот-от (лежиштето) , незнам што може да биде. Ве молам за помош.
P.S. имам слика подоле поставено :)
Стави друга СИМ картичка за да знаеш во што е проблемот.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,431
637
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
GSM arena ке прави нов современ тест на звучникот од секој смартфон.

GSMArena labs: Introducing our new smartphone speaker test


Баш ме фати срце кога на последните.неколку ревјуа го тргнаа стариот тест, мислејќи дека нема веќе да го тестираат звучникот (loudspeaker).

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
 
18 февруари 2016
22
24
Typing Hero
https://play.google.com/store/apps/details?id=sen.typinghero

Топло ја препорачувам оваа апликација на сите кои сакаат често користените реченици, фрази, емаил адреси и слично да ги внесуваат на побрз и практичен начин.
 
Последна промена:

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,413
1,035
ibiz.mk
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Kingston SSDNow UV400 120GB 2.5
RAM
4.00GB Single-Channel DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Предлог апликација за снимање на моите разговори?

Ова на самсунг го имав со една Call Recorder најдов фул верзија apk фајл и си работеше, ама од кога се префрлив на друг телефон некако не можам да најдам апликација која работи.

Инаку за оние кои можеби би прашале, снимам разговори за ако пропуштам некоја битна информација која не сум ја пишал истата да ја слушнам (корисно кога работам мултитаскинг).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,729
1,765
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Предлог апликација за снимање на моите разговори?

Ова на самсунг го имав со една Call Recorder најдов фул верзија apk фајл и си работеше, ама од кога се префрлив на друг телефон некако не можам да најдам апликација која работи.

Инаку за оние кои можеби би прашале, снимам разговори за ако пропуштам некоја битна информација која не сум ја пишал истата да ја слушнам (корисно кога работам мултитаскинг).
Зависи од телефонот, поновите самсунг телефони не можат поради legal reasons, некои Xiaomi можеа едно време, поновиве не сум проверил.
На кратко, не е до апликацијата.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,413
1,035
ibiz.mk
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Kingston SSDNow UV400 120GB 2.5
RAM
4.00GB Single-Channel DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Зависи од телефонот, поновите самсунг телефони не можат поради legal reasons, некои Xiaomi можеа едно време, поновиве не сум проверил.
На кратко, не е до апликацијата.
Poco X3 NFC пробав со повеќето кои се над 4.2 оценка и не работи. Само мојот глас се снима :(
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,368
750
Зависи од телефонот, поновите самсунг телефони не можат поради legal reasons, некои Xiaomi можеа едно време, поновиве не сум проверил.
На кратко, не е до апликацијата.
Има бе кај самсунгSent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,413
1,035
ibiz.mk
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Kingston SSDNow UV400 120GB 2.5
RAM
4.00GB Single-Channel DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Cube ACR испадна ко по океј, но мислам дека звукот на мојот соговорник е сниман од самиот звук на телефонот, а не директно. Така да мојот глас е со повисок тон од другиот, но брка работа.
 

antibiotic1

Intern
29 јуни 2013
34
8
Дали некој користи некоја андроид апликација каде што си бележи трошење и приливи на пари? Менаџирање на буџет на еден начин, и од која сте задоволни?
 

Frozen.

Gaining Experience
4 октомври 2015
119
141
Дали некој користи некоја андроид апликација каде што си бележи трошење и приливи на пари? Менаџирање на буџет на еден начин, и од која сте задоволни?
Wallet by BudgetBakers - Your New Personal Finance Manager мислам дека имаат опција и да се врзиш и со НЛБ (Платена верзија).
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,385
685
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 / Wraith Stealth
Motherboard
MSI Mortar Wifi B550m
Storage
nvme 1TB / adata xpg sx8200
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz
Video card
Asus RX550 2G
Case
Bequiet! PureBase 500
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
… инаку на нет си најдов Мод за да ми е премиум и се да е отклучено
На нет најде мод - којзнае од кого што прави којзнае што - за апликација која се врзува со банка???
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,652
6,645
www.mikrotikmacedonia.net
Го има како опција но не сум јас во тутунска со сметка, инаку на нет си најдов Мод за да ми е премиум и се да е отклучено
Само така продолжи.. Има сите сметки да ти бидат точни на крајот од месецот.. Како можете народе, КАКО ???
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,413
1,035
ibiz.mk
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Kingston SSDNow UV400 120GB 2.5
RAM
4.00GB Single-Channel DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Најди ја Spendee PRO верзијата како APK, не се поврзува со ништо ама лесно се додаваат трошоците и приливите, и имаш убави виџети.
 

antibiotic1

Intern
29 јуни 2013
34
8
@DrMTR ,@gdamjan Ај не паметувајте ви кажав дека немам сметка во тутунска и нормално дека нема да ја поврзам, башка StockDev сум по цел ден така да уживајте ,позз @pipelin фала ке ја пробам и таа
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,622
1,034
Најди ја Spendee PRO верзијата како APK, не се поврзува со ништо ама лесно се додаваат трошоците и приливите, и имаш убави виџети.
Како би ја споредил со Wallet(ако ја имаш користено)? Моментално сум на wallet и сум презадоволен, ама ако има нешто подобро ипак би се префрлил.

Не сум врзал сметка од НЛБ за да не се направи збрка со веќе додадени рекорди.

Испратено од 1+7TPRO по DHL
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
424
527
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Здраво дечки.
Се префрлувам на Андроид после подолго време, не можам да ја најдам ит.мк апликацијата на Play Store.
Под друго име е или промашувам нешто ?
Телефонот е Huawei P Smart на EMUI 9.1.0.219
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
289
214
Сега ја барав ја нема ни да пребаруваш ни во инсталирани
Здраво дечки.
Се префрлувам на Андроид после подолго време, не можам да ја најдам ит.мк апликацијата на Play Store.
Под друго име е или промашувам нешто ?
Телефонот е Huawei P Smart на EMUI 9.1.0.219
Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,373
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно