1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Колку ви трае батеријата на вашиот смартфон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Allex, 27 Август 2013.

 1. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  171
  352
  21 Февруари 2009
  Ти "требаат". Барем можеш да пробаш пред да купиш.

  Страв им е да се фалат на форумов.
   
  На Astro и Oktar им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И? Како батерија?
   
 3. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,669
  10,939
  23 oктомври 2012
  Машко
  На iPhone X конкретно...топ!
   
 4. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  387
  332
  21 Мај 2017
  Машко
  11 Pro Max - 8 ипол саати негде screen on, на првите 2-3 полнења
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 5. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Да не ти е за продавање S10e ?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,669
  10,939
  23 oктомври 2012
  Машко
  За жал, не :(
   
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  954
  1 Јуни 2016
  Mi A3

  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,610
  3,356
  24 Септември 2012
 9. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,610
  3,356
  24 Септември 2012
 10. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  451
  212
  28 ноември 2015
  Машко
  Honor 6X стар 3 години,10ч30м
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
   
 11. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  315
  270
  9 oктомври 2010
  RN8p MIUI Global 11.0.3.0 (PGGEUXM)

  [​IMG]
   
  GGTT1, Krkac, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. 'CuoreSportivo

  'CuoreSportivo
  Intern

  26
  36
  9 ноември 2017
  Машко
  Mi 8 Lite
  MIUI 11.0.8 Global Stable - Android 9 - Security Patch 12-2019

  [​IMG] [​IMG]
   
 13. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,232
  3,596
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Одамна не сум постнал, ама доста задоволен после 14 месеци.

  Генерално не го полнам до крај и не го празнам до крај (20-80/90%).

  Pixel 3 XL. Screenshot_20200129-221123.jpeg

  Едит: Има некоја апликација за статус на батерија "ала" Battery health кај иПхоне?
   
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,861
  3,287
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Јас користам AccuBattery, има секакви метрики, ќе ти биде доволна. Плус си има посебен таб Health. Повели скриншот

  [​IMG]
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 15. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  315
  270
  9 oктомври 2010
  RN8p - MIUI 11.0.3.0 Global Stable (PGGEUXM)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  915
  735
  29 Март 2011
 17. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  194
  167
  3 Април 2009
  8 саати на сток ОС? Или имаш некој мод?

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,610
  3,356
  24 Септември 2012
  Најсток што може.
  8 часа со 24% батерија останато.
   
 19. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  Добро, јас би рекол дека е нормално, со оглед на тоа што највеќе е користен YouTube. Тој барем малку троши батерија.
  Во користење со други апликации што јадат батерија, вацап, фб, инстаграм би извадил можеби 1ч помалку СОТ:
   
 20. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  276
  161
  23 Февруари 2017
  Машко
  Pocofone F1

  Evolution X rom

  Ова после 2-3 часа гејминг и YouTube

  Ромот е инсталиран пред некој ден па можи да не е точна мерка :)

  Screenshot_20200202-160353_Settings.jpeg

  Испратено од POCO F1 преку IT.mk форум апликација
   
 21. zelenko

  zelenko
  Gaining Experience

  194
  167
  3 Април 2009
  Јас го рутирав OnePlus 7 pro пред два дена, сега за сега вади 8 саати. Очекував повеќе бидејќи е debloat ама ваљда ќе се стабилизира понатака.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 22. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  315
  270
  9 oктомври 2010
  RN8p - MIUI 11.0.3.0 Global Stable (PGGEUXM)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  itstheigyg, psyside и на Propeller им се допаѓа ова.
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  954
  1 Јуни 2016
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
 25. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,350
  795
  12 Април 2017
  Машко
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...