1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  63
  53
  4 Април 2018
  Машко
  И сега изборот останува ист така?
   
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Па, веројатно да.
   
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Последна промена: 5 Април 2018
 4. Maki_SM

  Maki_SM
  Gaining Experience

  52
  106
  28 Јуни 2012
  Машко
  Првиот многу лошо критикуван од многумината корисници , вториот го имам , многу воздух , пијаница тешка , дуал коил ( не е мој стил , можеби па тебе ќе ти легне ) , ако го начекаш енгине нано ( многу колеги го фалат )
  Моја препорака Серпент ССМ . или ванди вапе каилин мини
  Од последните што ги земав беа Зеус ( исто така супер како замена за енгине нано ) и Аммит 25 синг коил , меѓутоа тие два што ти ги напишав како препорака за мене се супер
   
  Последна промена: 5 Април 2018
  Ace Lud, Metuzalem, bicikle и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  ^ Штета а баш на око ми легна. Може линк од енгине нано и од серпен ссм.
  Инаку поентата ми е за што поотворен дтл, претпоставувам со 25 мм дијаметар. Го имам тој вториот птобано баш ми беше така по ќеф, али реков да прашам што е поентата со тој другиот ко баејаги поскап ама....
   
 6. Maki_SM

  Maki_SM
  Gaining Experience

  52
  106
  28 Јуни 2012
  Машко
  За мене СММ-от има доволно воздух едино поради патот на воздухот од дупките до греачот поминува низ две кривини и тоа го прави да е побучем , јас него го користам на две тртини затворен воздух , на тој начин воопшто не е бучен , арома и облаци за мене ехтра .
  $22.85 Authentic Wotofo Serpent SMM RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4ml / 316 stainless steel + glass / 24mm dia. at FastTech - Worldwide Free Shipping

  Зеусот е скоро па идентичен во дизајнот како наното , за мене и поубаво изгледа а отворен и топ воздух ( како наното или енигинето ) така да нема да погрешиш доколку се одлучиш за него. За Зеусот ти важи МАП купонот

  $36.99 Authentic GeekVape Zeus RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4ml / stainless steel / 25mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping

  за жал наното е солд оут го нема на лагер
  $23.97 Authentic OBS Engine NANO RTA Rebuildable Tank Atomizer - 5.3ml / 304 stainless steel + glass at FastTech - Worldwide Free Shipping
   
  Последна промена: 5 Април 2018
  Metuzalem, Sharlovski, bicikle и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. Maki_SM

  Maki_SM
  Gaining Experience

  52
  106
  28 Јуни 2012
  Машко
  Не ти напишав за Кејлинот ...
  За мене убедливо најдбориот атомизер , арома , облаци , на изглед поготово со бубле стакленцето му нема равен :cool:
  Мана е со е тежок за билдање , сака тинтрење побајаги со одкинување или разредчување на памукот што оди во каналите а и сака поголеми коилови 3.5 или 4 мм ( ако си човек како мене кој менува памук многу често а секое викување мора да е спот он е малку мака ), a најголемиот проблем што кога се користи во чеин вапинг над 50в многу тешко викува . Среќа за мене јас не поминувам повеќе од 40 . На таа јачина нема никаков проблем. За него исто ти важи МАП купонот .

  $39.99 Authentic Vandy Vape KYLIN Mini RTA Rebuildable Tank Atomizer - 3/5ml / 24.4mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping
   
  Последна промена: 5 Април 2018
  На bicikle и Metuzalem им се допаѓа ова.
 8. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,081
  5,380
  22 Август 2014
  Не ми се верува, што ли ми се случува :)

  Од 25.Ноември до денес користам само два атомизера (Кајфун Лајт В2+)
  И само една течност-Piatachio RY4(DIYorDIE)
  (Лажам :)
  , чат пат по дома Gold Ducat и Parlament)

  Другото Хоби ми го зема целото време. Мора под хитно да се превземат мерки :)
  (Мора да се смучка нешто ново, иде лето, мора да се сврти на воЌе со кастрд)

  [​IMG]

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Astraion, MikickoHC, OldSchoolPvP и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Да ги скратиме маките, кој е најботворен?
  Шумот од воздухот нема да ми смета, па тој фактор нема да се земе во предвид.
  Ти благодарам за вниманието
   
 10. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  Zeus-от и плус многу лесен за билд. Obs engine што го гледаш е мутант за течноста додека nano-то е далеку подобар но за жал го нема така да изборот е меѓу zeus и kylin.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На MikickoHC и bicikle им се допаѓа ова.
 11. Maki_SM

  Maki_SM
  Gaining Experience

  52
  106
  28 Јуни 2012
  Машко
  Секако најотворен ти е енгинето, кајлинот , смм , аммиот 25 па зеусот . Да како што вика колегата Зеусот и СММ -от се многу лесни за билдање .Ова е мој некаков редослед . Повеќе сум фан на рестриктивен дтл и најотворениот го затворам до моментот кој ми се допаѓа
   
  На bicikle и MikickoHC им се допаѓа ова.
 12. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  101
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  Последна промена: 5 Април 2018
  На Chicco69, bicikle, Astraion и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  495
  493
  15 Септември 2014
  bekrija
  mooo
   
 14. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  101
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  П.С. во случај некој ако не сфаќа што е работата со трикот, се викa jellyfish (личи на медуза кога ќе се пушти вториот хит низ кругчето). Малце од лош агол е снимено, ама следниот пат подобро. :p
   
 15. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Па за позатворен имам канго топ танк, добро оди дкак му го сменив геачот(дојде со 0,15оми), али знаеш како е кога ќе ти влезе чивија. Ем кајфунот сам да не патува, сега за сега ќе го пуцам обс течност имам, нека пие :) па за натака здравје, тешко дека ќе останам со 5 атомизери :)
  Фала за советите
   
 16. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  OBS engine или OBS crius? Ако планираш engine мој совет е не. Го мутира вкусот на течноста.

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
 17. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Дека спомна Маки цирцуис имал лошо ривју.... :S
   
 18. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кој engine?
  Nano или оној со dual coil!
   
 19. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  На овај му се токмам, како што разбрав нано е солд оут.
   
 20. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  101
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  Не е солд аут, туку е discontinued што значи дека ќе го нема веќе на ФТ. Јас се каам што не нарачав уште 1-2 бидејќи убедливо најдобар сингл коил тенк е според мене.
   
 21. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  Dual coil

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На bicikle и krema им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Значи нано е бољи од dual coil (engine), само што го нема.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На Ace Lud и Nistrix- им се допаѓа ова.
 23. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  101
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  Ги имав јас двата и Наното многу помалце троши течност и од некоја причина дава подобар вкус (најверојатно бидејќи е сменет еирфлоуот).
   
 24. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Солд аут и дискаунтет горе доле исто ми е :) го нема секако :) патем клја е разликаод сингле кои и дуал коил?
   
 25. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дуал ќе праве повеќе магла.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...