1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Sharlovski или било кој.
  Endura T22 дали има passthrough можност, т.е. кога истиот се полни да може да се вејпа?
  tnx
   
 2. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,078
  2,396
  28 Јануари 2017
  Машко
  Можит да се вејпат.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
 4. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,078
  2,396
  28 Јануари 2017
  Машко
  Проштавај за краткиот одговор, на мобилен бев а нешто ме заебаваше, Самсунг ѓубре :)

  Днк
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Разбрано, нема потреба од подолг одговор :)
  Муабетот е дека може, друго не е битно.
   
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
 7. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,078
  2,396
  28 Јануари 2017
  Машко
  А убо си реков да си нарачам да не го чекам попутот, во право бев.
   
 8. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Оскудација :)


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
 9. gokica

  gokica
  Модератор

  8,462
  10,411
  13 Јуни 2009
  @Sharlovski е невидена ѕверка.

  Голема благодарност за доставените течности и невидениот попуст кој ми го даде на производите. Плус ми прати и база.

  Ми препорача прво да пробам со 6.5 никотин. Така и направив.

  Разликата меѓу манџата на Шарловски и течностите од Амбрела и Зегин е огромна. Вкусот е точно подесен. Нема кашлање. Браво.

  Сега останува да затерам вака и да се пофалам дека конечно сум го оставил аналогните.

  Поздрав до Шарловски и целото друштво. Благодарност за советите и несебичната помош.
   
  На DennyMK, antinormal, Ace Lud и уште 8 други им се допаѓа ова.
 10. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Шарловски си ја знае работата. А и Голем и Фер човек. Така да само ќе добиете голем +

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,078
  2,396
  28 Јануари 2017
  Машко
  Од толку фалење дури незгодно ми падна, постапив ко секој поискусен вејпер према нубац, стартот е најбитен и треба да си спремен, малце нешто да ти чкрипи можиш лесно да се вратиш на цигари.

  Гледај да издржиш првите 3 дена, тие се критични, тргај колку сакаш и обавезно да ти е влажно грлото, ќе си подпивнуваш нешто, најубо вода.
   
  На DennyMK, Ace Lud, cacko1 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Не е фалење. Вистина е.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 13. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  А богами може да се пие и пивце, винце, сокче па и кафенце :)
  Вода и не мора, ја има во течностите "Aqua destilata" (некојси 10%). Ј/К
  Puff:cool:
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Нова верзија на софтверот за сите DNA уреди, меѓу кои и нов фирмвер за некои. Најзначајно е што сега има boost и во Power mode (на 250-ка, 60-ка мислам дека веќе го имаше) - тоа е како предзагревање, но не внимава на температурата, само пушта повеќе снага на почетокот, што може да се контролира и без компјутер.

  Верзиите за сите оперативни системи и списокот на измени се тука. Стандардно си го викаат Early Service Pack (овој е 12-ка) и не содржи драјвери, па прво треба да се инсталира EScribe Suite 2.0 SP5.2 (само еднаш, првиот пат; иако вика дека е препорачан само за Колор, добро работи на сите).

  Новитетите ги нема во US верзијата поради нивниот пропис (замрзнување на карактеристиките на е-цигарите на 08.08.2016 и забрана за исфрлање нови уреди без долготрајни и скапи испитувања), па се одбира International. Директен линк за Windows е овој.
   
  На Ace Lud, Astraion, Skopski4Ever и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  За ова ли се боревме. :hay:

  Clipboard01.png
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^И лани така беше ако не се лажам, ама тоа е, отрпнати сме на ЕТА и на чекање, ги научивме како дишат FT. :D
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На ECC Ontario (конвенција за електронски цигари) Португалецот во интервју со газдата на Еволв откри многу интересни работи за новата DNA 250 Color што се очекува да биде пуштена по кинеските празници.

  Прво, ќе биде 400 вати. :hay: Добро де, 400 со 4 батерии, 300 вати со 3 батерии и 200 со две (иако знаеме дека не постојат батерии што можат да го постигнат тоа, но добро). Со една батерија нема да може, за тоа служи DNA 75C.

  Главната финта ќе биде Replay Mode, еден вид на температурна контрола V2.0, во која си пафкаш нормално (а модот снима милијарда податоци) и кога ќе го најдеш пафкањето што ти се свиѓа, стискаш дугме и џак на леџа... му кажуваш дека тоа пафкање ти се допаднало и оттогаш натаму демек сите ќе ти бидат такви. Дури и да се исуши памукот, дури и да го ставиш во замрзнувач модот (демек така го тестирале)... Наводно, што и да се случи, сите пафкања ќе ти бидат такви, а не мора да се мачиш со TCR и избор на материјали (работи на се` освен кантал, но може мешавина со кантал, на пример во клептони) и ги нема сите други подесувања и недоследности што ни го отежнуваат животот при температурна контрола. Затоа и оди до 400 вати, за да има голем опсег на работа (во делче од секундата).

  И DNA75C ќе добие апдејт на фирмвер со тој режим на работа, со што практично ќе биде нов мод. Рекоа дека firmware-то ќе биде многу наскоро пуштен. Мислам дека не е во овој Service Pack 12-ка од погоре, но не сум сигурен.

  Ептен го испофалија тој риплеј режим, па ќе видиме дали стварно ќе биде така. Интервјуто почнува од 8-ма минута на видеото и не мора да се гледа до крај, многу го тупат, но мене ми беше интересно.  По DNA250C газдата најавува многу други „интересни“ работи од Еволв, досега работеле на тоа да се усогласат со прописите, но пред некое време државните органи на САД дозволија продолжување на рокот и релаксирање на условите за нови електронски цигари, па сега ќе се фрлат на работа, односно веќе имаат спремен нов хардвер, подобар од досегашниот.
   
  На Chicco69, Ace Lud, krema и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. Gajche-X

  Gajche-X
  Unbeatable

  3,081
  5,380
  22 Август 2014
  Мисје Метузалем, ко ќе замесиш со ПГ (па и ВГ) од уМрела, ако моѓеш да ни пишеш импресии дали ПГ-то(па и ВГ-то) има "лош" мирис/вкус.

  Се мислам да пробам, ама си ги навикнав Полскиве ОГ/ЦГ(Инавера/Молин) и некако не ми се менува :)
  Али сепак, ко алтернатива у зорт ситуација, убаво би било да се има, па уште ако се добри/квалитетни ПГ/ВГ уште подобро.

  Знам дека Мистер-Chicco69 ги бендиса, па да чуеме и второ мислење :)


  Едит:
  Пошто не сум у тОку :)
  (забегав скроз со 3д принтаџилница, фокус 100% таму иде)

  Скамел ака Дромедари, сега се вика Пирамид???

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  Astraion, Chicco69 и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 19. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,078
  2,396
  28 Јануари 2017
  Машко
  Yes :)
   
 20. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Има денес попуст кај англичаните ако сака некој. 20 посто. Знам дека не нарачувате од таму многу али ете на некој може ке му заврши работа.

  Use code 'LOVEYOUALLEQUALLY' to claim 20% off your order until midnight tonight.
  Minimum spend is £10 cause we're not a cheap date.
   
  Metuzalem, Astraion и на krema им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кои англичани?
   
  На OldSchoolPvP му/ѝ се допаѓа ова.
 22. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  На Metuzalem и krema им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Вака е подобро, сметајте дека имаме нови регрути овде и убаво би било баш заради нив освен инфо да има и линкче до продавачот.
   
  На Tom Ford и OldSchoolPvP им се допаѓа ова.
 24. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @Gajche-X Па добри ми изгледаат, при проба само на нив во дрипер не ми мириса на ништо друго, а во зготвена манџа не можам да познаам која е која, но како што имам кажано, труп сум за мириси/вкусови, како и ова (последната реченица, во заградата). :hay:
   
  На Gajche-X му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Токму така.

  Се надевам дека четвртото (по ред) име на ова арома ќе биде "TROPHY"
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...