1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

1. krema

krema
    Professor

9,364
    9,074
    24 Јуни 2009
    Машко
    Мислам дека DM има и во ГТЦ.

На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
  2. zoki977

zoki977
    Gaining Experience

106
    212
    6 oктомври 2009
    Машко
    Да. Имаш во сити мол, градски ѕид, мислам во капитол а веројатно и на други места.

3. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
    Маркет е ова или групација ?

4. zoki977

zoki977
    Gaining Experience

106
    212
    6 oктомври 2009
    Машко
  5. krema

krema
    Professor

9,364
    9,074
    24 Јуни 2009
    Машко
    Групер :D

6. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
    хех, абе го видов линкот, ама логото сум го гледал во разни маркети, кам на пример...
    патем, види почетна :)

7. Nikola230

Nikola230
    Intern

6
    7
    28 Август 2019
    Машко
    Здраво на сите, ме интересира која би била најдобра опција за купување на стартер пакет ( сакам да ги откачам обичните цигари, а немам користено досега електронска), ако може некој да прикачи линк за нарачка и се друго што е потребно со купување на истата.
    Поздрав

На Sharlovski, bicikle, Chicco69 и уште 2 други им се допаѓа ова.
  8. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,289
    11,389
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Добре дојде, @Nikola230

Ова го препорачувам(е) на повеќето почетници за безболно преминување. Следи ги линковите (повеќе пати ако треба). Купонот за Фастек се разбира е друг, ќе го најдеш при крај на темата за попусти.

Најконкретно: Ендура + глави + течност од огласи за почеток...

Со среќа!

На Nikola230 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. krema

krema
    Professor

9,364
    9,074
    24 Јуни 2009
    Машко
  10. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
    велком :)
    предлог за дна со 3 бактерии и со 1 батерија ?

11. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,289
    11,389
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Тешко и двете да ги најдеш (односно со три батерии може да се најде над 100 долари).

Сега гледам на Алиекспрес, има ThinkVape Finder за малку под стотка, Руле (Reuleaux) бронзениот за малку помалку, а со една батерија барај Sbody. Ме мрзи сега да барам по продавнициве, толку се. Барај ги латиничните поими што ги задебелив. Или барај Evolv DNA.

12. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
    Ова да го барам на али ? или сепак на фастек, за 16$не ми се ризикува да земам копија...
    evlov што значи, демек дна чип да има или ...?
    знам дека со 3 батерии нема под 90еу...

13. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,289
    11,389
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Да, мене тие ми ги дава. Меѓу нив и други, на Али обожаваат да лупаат се` што можат во името. Не проверив колку е со купон MAP на Фастек, но богами за 16 долари јас би ризикувал (и Али има заштита). :hay: Само би одбрал добра продавница. Еве на пример ова. Heaven Gifts имаа голем попуст деновиве на Али за некои работи само преку мобилната апликација, но не можев да најдам кои се тие работи (сите на едно место). И не знам дали уште им трае попустот. Од сајтот е скап шипинг.

Evolv е фирмата што ги прави DNA чиповите (плочките) и од пред неколку години им ги шитка на Кинезите да прават свои модови. Ако бараш DNA на повеќето сајтови ќе ти даде лажни резултати, затоа што е само три букви.

14. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
    Free shipping вели кај heavengifts

15. krema

krema
    Professor

9,364
    9,074
    24 Јуни 2009
    Машко
    ^И тоа со тракинг број.

16. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,289
    11,389
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    На мобилната апликација еден е 83 долари од Evervape Store (појма немам дали е добра продавница), а и другите се поевтини за неколку долари. Не можам да линкувам, не знам како. :)

Овој е (го ставив во Wish List па го отворив во браузер :)). Шипинг е испод долар со Сингапурска, а продавницата има и купони скалесто (за овој мислам дека фаќа тој од 2 долари)... Ако беше купонот за оваа продавница (ги гледав повеќе). :rolleyes:

17. comakot

comakot
    Gaining Experience

185
    65
    23 Февруари 2017
    Машко
    Рекомендација за некој ефтин мод+ атомизер за дтл до $30

18. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,289
    11,389
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Тешко до 30 долари, а да биде макар и малку добар (да издржува дробно). Иако не следам, еве што мислам дека би можело:

Атомизер класика (средно јак) или овој (исто средно јак; малце нервира малиот капацитет ама има лесно полнење од горе и многу го фалеа за вкус) или со меш (многу јак/жежок итн). Клоновиве многу варираат со квалитет, ама тоа е за толку пари. Сам треба да си обезбедиш материјали за мотање (памук обавезно, кантал или меш во зависност од тоа кој атомизер ќе го земеш). Понатаму можеби клептони (мислам дека разликата во цена не ја оправдува малата разлика во квалитет, барем за почеток).

За со глави, појма немам кој.

Мод овој со вградена батерија (или овде или овде поевтино). Мислам дека тој најмногу ќе одговара. Може и Ајпауер, ама тој не прима широки атомизери (не да не прима, ама грдо изгледа со нив), ограничен е со снагата и е иста цена или поскап.

Со заменливи батерии има многу, не можам да се решам, но секако силно препорачувам најмалку со две батерии за да си немаш проблеми понатаму и да не му ја мислиш и да не преоптоваруваш една батерија. На пример, овој е еден од поевтините што се покажале добро. Мислам и овој. Овој (овде поевтино) е најмал и со многу доверлива електроника, но ич не е отпорен на падови (а сигурно ќе паѓа).

Сигурно стручњаците за дробно ќе најдат подобри или посовремени, но толку од мене. :)

Еве уште укажувања (тој пост и следниот).

krema, Chicco69 и на Sharlovski им се допаѓа ова.
  19. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
    Ме кандиса да симнам апликација за на мобилен....

На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sharlovski

Sharlovski
    Unstoppable

1,026
    2,294
    28 Јануари 2017
    Машко
    Моментално број 1 на пазаров (според ревјуа) за тенк со глави/готови греачи е Falcon King, го тестирам и можам да кажам дека е досега најдобро нешто што сум пробал за ДТЛ 70-80 вати. Едно несигурно “можеби“ има помалку арома од дрипер ама пак нема замарање, протекување итн.
    Буџетот ти го исполнив само со тенкот, барем не земаш нешто на ќоро.

За мод... на старо иначе тешко.

На OldSchoolPvP и Metuzalem им се допаѓа ова.
  21. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
  22. Sharlovski

Sharlovski
    Unstoppable

1,026
    2,294
    28 Јануари 2017
    Машко
    Не би можел да кажам, не ги имам користено, до сега активно бев на дрипери ама како што поминува време ме предомислува да се префрлам на Falconov заради 0 замарање иако е со готови глави и коштаат повеќе нормално.

23. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,863
    1,396
    10 Август 2010
    Машко
    Да не имате некој активен купон за Фастек?

24. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,289
    11,389
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    @D3N1EL Имаме или ќе имаме (но често ги пуштаат предвреме, вреди да се проба).

На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
  25. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,668
    780
    3 Март 2018
    Мене ми се бендиса каскадата, поотворена е т.е. најотворена од сите што сум ги имал, а сккр велат имал најдобар вкус, но го немам пробано.

Сподели

Вчитување...