1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,364
  9,074
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислам дека DM има и во ГТЦ.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
  Да. Имаш во сити мол, градски ѕид, мислам во капитол а веројатно и на други места.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
  Маркет е ова или групација ?
   
 4. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
 5. krema

  krema
  Professor

  9,364
  9,074
  24 Јуни 2009
  Машко
  Групер :D
   
 6. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
  хех, абе го видов линкот, ама логото сум го гледал во разни маркети, кам на пример...
  патем, види почетна :)
   
 7. Nikola230

  Nikola230
  Intern

  6
  7
  28 Август 2019
  Машко
  Здраво на сите, ме интересира која би била најдобра опција за купување на стартер пакет ( сакам да ги откачам обичните цигари, а немам користено досега електронска), ако може некој да прикачи линк за нарачка и се друго што е потребно со купување на истата.
  Поздрав
   
  На Sharlovski, bicikle, Chicco69 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,289
  11,389
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Добре дојде, @Nikola230

  Ова го препорачувам(е) на повеќето почетници за безболно преминување. Следи ги линковите (повеќе пати ако треба). Купонот за Фастек се разбира е друг, ќе го најдеш при крај на темата за попусти.

  Најконкретно: Ендура + глави + течност од огласи за почеток...

  Со среќа!
   
  На Nikola230 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  9,364
  9,074
  24 Јуни 2009
  Машко
 10. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
  велком :)
  предлог за дна со 3 бактерии и со 1 батерија ?
   
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,289
  11,389
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Тешко и двете да ги најдеш (односно со три батерии може да се најде над 100 долари).

  Сега гледам на Алиекспрес, има ThinkVape Finder за малку под стотка, Руле (Reuleaux) бронзениот за малку помалку, а со една батерија барај Sbody. Ме мрзи сега да барам по продавнициве, толку се. Барај ги латиничните поими што ги задебелив. Или барај Evolv DNA.
   
 12. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
  Ова да го барам на али ? или сепак на фастек, за 16$не ми се ризикува да земам копија...
  evlov што значи, демек дна чип да има или ...?
  знам дека со 3 батерии нема под 90еу...
   
 13. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,289
  11,389
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Да, мене тие ми ги дава. Меѓу нив и други, на Али обожаваат да лупаат се` што можат во името. Не проверив колку е со купон MAP на Фастек, но богами за 16 долари јас би ризикувал (и Али има заштита). :hay: Само би одбрал добра продавница. Еве на пример ова. Heaven Gifts имаа голем попуст деновиве на Али за некои работи само преку мобилната апликација, но не можев да најдам кои се тие работи (сите на едно место). И не знам дали уште им трае попустот. Од сајтот е скап шипинг.

  Evolv е фирмата што ги прави DNA чиповите (плочките) и од пред неколку години им ги шитка на Кинезите да прават свои модови. Ако бараш DNA на повеќето сајтови ќе ти даде лажни резултати, затоа што е само три букви.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
  Free shipping вели кај heavengifts
   
 15. krema

  krema
  Professor

  9,364
  9,074
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^И тоа со тракинг број.
   
 16. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,289
  11,389
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На мобилната апликација еден е 83 долари од Evervape Store (појма немам дали е добра продавница), а и другите се поевтини за неколку долари. Не можам да линкувам, не знам како. :)

  Овој е (го ставив во Wish List па го отворив во браузер :)). Шипинг е испод долар со Сингапурска, а продавницата има и купони скалесто (за овој мислам дека фаќа тој од 2 долари)... Ако беше купонот за оваа продавница (ги гледав повеќе). :rolleyes:
   
 17. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  185
  65
  23 Февруари 2017
  Машко
  Рекомендација за некој ефтин мод+ атомизер за дтл до $30
   
 18. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,289
  11,389
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Тешко до 30 долари, а да биде макар и малку добар (да издржува дробно). Иако не следам, еве што мислам дека би можело:

  Атомизер класика (средно јак) или овој (исто средно јак; малце нервира малиот капацитет ама има лесно полнење од горе и многу го фалеа за вкус) или со меш (многу јак/жежок итн). Клоновиве многу варираат со квалитет, ама тоа е за толку пари. Сам треба да си обезбедиш материјали за мотање (памук обавезно, кантал или меш во зависност од тоа кој атомизер ќе го земеш). Понатаму можеби клептони (мислам дека разликата во цена не ја оправдува малата разлика во квалитет, барем за почеток).

  За со глави, појма немам кој.

  Мод овој со вградена батерија (или овде или овде поевтино). Мислам дека тој најмногу ќе одговара. Може и Ајпауер, ама тој не прима широки атомизери (не да не прима, ама грдо изгледа со нив), ограничен е со снагата и е иста цена или поскап.

  Со заменливи батерии има многу, не можам да се решам, но секако силно препорачувам најмалку со две батерии за да си немаш проблеми понатаму и да не му ја мислиш и да не преоптоваруваш една батерија. На пример, овој е еден од поевтините што се покажале добро. Мислам и овој. Овој (овде поевтино) е најмал и со многу доверлива електроника, но ич не е отпорен на падови (а сигурно ќе паѓа).

  Сигурно стручњаците за дробно ќе најдат подобри или посовремени, но толку од мене. :)

  Еве уште укажувања (тој пост и следниот).
   
  krema, Chicco69 и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 19. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
  Ме кандиса да симнам апликација за на мобилен....
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,026
  2,294
  28 Јануари 2017
  Машко
  Моментално број 1 на пазаров (според ревјуа) за тенк со глави/готови греачи е Falcon King, го тестирам и можам да кажам дека е досега најдобро нешто што сум пробал за ДТЛ 70-80 вати. Едно несигурно “можеби“ има помалку арома од дрипер ама пак нема замарање, протекување итн.
  Буџетот ти го исполнив само со тенкот, барем не земаш нешто на ќоро.

  За мод... на старо иначе тешко.
   
  На OldSchoolPvP и Metuzalem им се допаѓа ова.
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
 22. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,026
  2,294
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не би можел да кажам, не ги имам користено, до сега активно бев на дрипери ама како што поминува време ме предомислува да се префрлам на Falconov заради 0 замарање иако е со готови глави и коштаат повеќе нормално.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 23. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,863
  1,396
  10 Август 2010
  Машко
  Да не имате некој активен купон за Фастек?
   
 24. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,289
  11,389
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @D3N1EL Имаме или ќе имаме (но често ги пуштаат предвреме, вреди да се проба).
   
  На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
 25. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,668
  780
  3 Март 2018
  Мене ми се бендиса каскадата, поотворена е т.е. најотворена од сите што сум ги имал, а сккр велат имал најдобар вкус, но го немам пробано.
   

Сподели

Вчитување...