• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

(ecig) Купони, кодови, попусти, промоции ... поволни прилики

krema

Epic
24 јуни 2009
13,038
12,380
youtu.be
Уште една 15-ка на FT :)

20191230-f11bea047f814b2db149d4848a87f2f2.jpg
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,933
12,450
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
^ тој попуст траел до 14.01.2020.

Кај Германците (за квалитетни жици) дава -15% со купонот Zivipf15 до 10.01.2020.

Пак Инавера нешто... Изгледа се само овие што ги има на страницава.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,933
12,450
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Поволна прилика - малишава на Flash Sale за 5 долари (плус 1 или 3 шипинг, без и со тракинг), кога оригиналот е 190 евра + ДДВ + (веројатно) шипинг + додатоците се наплаќаат посебно. :eek:

Ултон би требало да е квалитетен клон, а атомизерот може и усно и дробно (има тесни и широки комори, влошки за воздух и дриптипови). Не е џенезис, се билда со памук (или може пола со меш, само столбови па врз нив памук, но не може цел од меш затоа што горниот и долниот метален дел се плус и минус). Многу личи на Нектарот, само што воздухот доаѓа од под намотката, не од страна.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,933
12,450
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
630
2,949
Инавера со очекуван празничен попуст од 15% (9th-13th April 2020).
In.png Тоа што не го знаеме е ситуацијата со поштите, т.е. шипингот... :innocent:

~~~~~~~~
Не е лошо тие што нарачувале во последниов период да споделат информации. Независно дали биле ароми, ПГ/ВГ, никотин, или опрема.

Официјално нашиот аеродром е даун, но добиваме конфликти информациии. Нешто стигнува, а нешто не.

Не мислам само на Инавера (Полска), туку воопшто.
Малку (повеќе) ни се отежнаа работите и секоја нова информација е од примарно значење во оваа нова несекојдневна ситуација.
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,994
2,622
Има една интересна екстензија за Хром/Фајрфокс што ја рекламираа на Linus Tech Tips не знам дали е спомената претходно- joinhoney.com Ги нема сите продавници, но наменета е автоматски да бара купони, попусти, кешбеци... и кога ќе се кликне автоматски ги проверува и активира. На Фастеќ, МАП и БЛФ одма ги најде.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,933
12,450
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Не го спомнавме купонот на Фастек за Крисмас:

20201215-caf2767cf6f44e4997587a1caadc5135.jpg


Не е нешто особено, но јас си го искористив да пробам дали стварно PostNL проработе.

Мораше преку сертификати за подарок, не дава Пејпал за е-цигари, а при checkout има линк каде да се купат. Има од разни деноминации, мене ми се фати округла сума, па не се мислев многу. Додава еден слој на комплицираност, но не е премногу страшно. Само напомена дека важи истото што и порано, ако внесеш Gift Certificate и потоа од која било причина не ја завршиш нарачката, сертификатот ти се губи, тоа им е баг во системот, но не е страшно, само треба да контактираш support и ќе го вратат.

------

Исто да го спомнеме и купонот за Инаверче X20 (важи до 27 декември, -15%) за кој е заслужен @Astraion, кој го дојави. Си наполнив 10 ароми за 20 евра сосе шипинг, кој е многу поволен (3,3 евра, веројатно поради малата тежина), Пејпал работи, шипингот е со обична пошта (AirMail, би требало да е со тракинг како и порано) - не е ДХЛ, иако ја има и таа опција.

Имаше и некои бази од 100 милилитра (36-ки и други) што даваше да ги ставам во корпа, можеби ќутенката ќе може да се нарача. Знам дека порано не можеше, а не се сеќавам дали беше исто - дава да ставиш во корпа, па отпосле ќе ти каже дека не може, што повлекува дополнителни компликации за враќање пари на Пејпал. Во секој случај, мене засега не ми требаат бази, па не ни пробував.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно