1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Handcheck!

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 12 Декември 2017.

 1. Nistrix-

  Nistrix-
  Gaining Experience

  101
  192
  18 Февруари 2017
  Машко
  Tesla Punk + Digiflavor Drop

  IMG_20180526_210919.jpg
   
  На Rigoberto, ARMac, OldSchoolPvP и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  868
  682
  29 Март 2011
  Розе в3 и Cuboid Mini ;)
   

  Прикачени датотеки:

  На ARMac и gokica им се допаѓа ова.
 3. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,029
  2,296
  28 Јануари 2017
  Машко
  Да го прошетам малце модов

  20180630_082831-600x800.jpg
   
  На Rigoberto, ARMac, kosata и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. GoCe_

  GoCe_
  Gaining Experience

  279
  292
  18 ноември 2007
  [​IMG]

  Marco Hietala, Nightwish :monster:
   
  На Metuzalem и Sharlovski им се допаѓа ова.
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,406
  10,248
  13 Јуни 2009
  Малку фалба со новото милениче не е на одмет:

  nov mod DNA.jpg
   
  На Rigoberto, ARMac, OldSchoolPvP и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  457
  871
  15 Март 2016
  Машко
  D213E830-06BB-43D6-A88D-5345807D6BAC.jpeg Пикотото “облечено” во тон да одговара со Сирената :)

  ПС.
  Latakia-та супер оди со таратур со лукче :)
   
  На Rigoberto, MikickoHC, ARMac и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
  Поминаа 365 без цигара (малце повеќе) Сирен 2 + се спремам за нов мод :)
  IMG_20180830_091401.jpg
   
  На Tomica Jovevski, ARMac, OldSchoolPvP и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. Satchafunkilus

  Satchafunkilus
  Intern

  6
  14
  24 Јуни 2010
  "X priv"тегет со "Wasp Nano" црн мат ко бетмен. [​IMG]

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
  На ARMac, OldSchoolPvP, cacko1 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,029
  2,296
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ко ќе извозиш (со точак) 35км по Галичица за да се исчаламиш ама го забореш модот и дриперот.
  20180909_093036.jpg
   
  На ARMac, cacko1, OldSchoolPvP и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,008
  6,804
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Денес ми сстигна сребрен пико. Не сум имал сребрен не е боја, брушед метал е или како го викаат тоа. Стариот пико ми падна во вода :(

  [​IMG]
   
  На cacko1, OldSchoolPvP, Chicco69 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,902
  5,800
  21 Јануари 2009
  шо се гејма у позадина?
   
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,008
  6,804
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ништо посебно Lords Mobile преку BlueStacks.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  742
  528
  11 ноември 2015
  Машко
  На TodoT, MikickoHC, Metuzalem и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  868
  682
  29 Март 2011
  MikickoHC, Metuzalem и на ARMac им се допаѓа ова.
 15. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,781
  1,347
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  @fis1976

  И ја имам иста играчка
  [​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Rigoberto и fis1976 им се допаѓа ова.
 16. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,029
  2,296
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако не е хендчек, не се лутете, да го прошетам модот

  [​IMG]
   
  На ARMac, gokica, Rigoberto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  174
  291
  3 Февруари 2019
  Машко
  Пролетна идила,сончање пред зграда :)
  Кубоид мини со Дварф,греач фјусед мтл клаптон и queens cookie jar течност ала шарло. 20190323_150045.jpg
   
  На BandiT mkd, Metuzalem, ARMac и уште 5 други им се допаѓа ова.
 18. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  На ARMac, OldSchoolPvP, fis1976 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дики Бојаџи :)

  20190328_000014b.jpg

  Sent from my SCH-I545 using Tapatalk
   
  Последна промена: 28 Март 2019
  На Rigoberto, Tomica Jovevski, OldSchoolPvP и уште 5 други им се допаѓа ова.
 20. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  868
  682
  29 Март 2011
  Mini protank 3 И Cloupor GT 80w :) Pic_2019_04_26_12_03_08.jpeg

  Испратено од ЧипиЧан
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  174
  291
  3 Февруари 2019
  Машко
  Негде под водно :)
  rsz_20190429_161251.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На Rigoberto, fis1976, OldSchoolPvP и уште 4 други им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  Alpha Zip Kit
  Like a Boss :D

  [​IMG]
   
  На fis1976 и Metuzalem им се допаѓа ова.
 23. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
  Во чест на две години ексклузивно на вејп (ниту една цигара) ги ангажирав омилените. Цел ден ги ротирам IMG_20190815_190734.jpg
   
  Saso Trpenoski, fis1976, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  @zoki977
  Ајде нека се множат годините. :)
   
  На zoki977 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  457
  871
  15 Март 2016
  Машко
  Поздрав од Канео![​IMG]

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
  На aalekso0, Tomica Jovevski, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. krema
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,312
 2. Metuzalem
  Одговори:
  113
  Прегледи:
  5,791
 3. Metuzalem
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,018
 4. Lokvan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  652
 5. MarioB
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  665
Вчитување...

Сподели

Вчитување...