Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

вентилатори

 1. orce97

  Вентилатори за PC совет

  Здраво на сите, моментално имам 4 вентилатори во pc три напред еден позади, ме интересира дали би имало подобар проток на воздух ако ставам уште два горе или доволни се овие четири..?
 2. NZXT AER RGB 2 Fans

  NZXT AER RGB 2 Fans

  Продавам и 3x AER RGB 2 NZXT fans (2x140 + 1x120) Зачувани КАКО НОВИ во фул пакување! Инфо за фановите тука: https://nzxt.com/product/aer-rgb-2-140mm Моментално фановите ги има во DDStore и во Нексио. 140ката НОВА кошта 2100 ден.120ката НОВА кошта 1850 ден. 140ките ги продавам за 1000...
 3. The Geek Boy

  Компресори за чистење на компјутер

  Епаа, можеби има вакви теми веќе али ајде. Неодамна компјутерот почна да ми прави чудни звуци при пуштање, а сумљам у предните вентилатори. Последна пат кога го носев на сервис од кај што го земав ми рекоа никако со усисивач бидејки тоа создавало статички електрицитет. Така и најверојатно ми се...
На врв Дно