Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

телекабел

 1. Lokvan

  Телекабел телевизија

  Како стојат работите со телевизијата од Телекабел? На пример земаш оптички интернет пакет сакаш и телевизија. Иде преку оптиката, или паралелно мора да влечат и бакар? Мора со нивни ресивери или може да се користат вградените тјунери од телевизорите? Се наплатува месечно за додатни приклучувања...
 2. hemicharot

  Помош околу одбирање нов интернет оператор

  Здраво луѓе, После долго искуство со телеком, нивната "предобра" корисничка поддршка, МаксТВ, и интернет од телеком, се одлучивме дома да смениме интернет, т.е. оператор од кој земаме интернет. Договорот ни истекува накај почеток на 2020 така да имаме време да се одлучиме. Сме размислувале за...
 3. BEST

  Користење сите 3 IP Адреси од Телекабел, варијанта ?

  Корисник сум на телекабел веке подолго време, интернетот нивни го делам помегу 10 компјутери... Да скратам малце, Сум слушнал дека има (некакви) шанси да ги користам сите 3 Адреси кои ги доделува телекабел на мојот модем, Генерално муабетот е дека од модемот треба да извадам кабел до SWITCH а од...
На врв Дно