• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

reballing

  1. Daniel86

    Reballing, Reflow и митовите околу нив

    Епа вака момци, иако немам некое страшно искуство во врска со Reballing и Reflow техниките, но верувам дека и на многу луѓе не им е познато дека овие техники се само мит и залуден обид да се поправи нешто, а зошто е тоа така, ќе се обидам да ви опишам на кратко и да ви претставам визуелно, и што...
На врв Дно