• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

паметни телефони

  1. pipelin

    Nokia паметни телефони - генерална дискусија

    Мислам дека ваква тема ќе биде од корист. Па после толку време шпекулации, Нокиа денес излезе со Android телефон именуван како Nokia 6. Има ли надеж овој бренд да земе дел од колачот, и да се избори во трката на телефони кои ја следат технологијата? View...
На врв Дно