• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

oled

  1. gokica

    OLED монитори во 2016

    На CES2016 Dell го претстави нивниот OLED 30 инчен 4К монитор (UltraSharp 30 UP3017Q) кој ќе се продава за некои 5,000 долари/евра: http://www.anandtech.com/show/9923/dell-demonstrates-30inch-4k-oled-display Еве го и на видео...
На врв Дно