• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

maticna

  1. Mao

    Проценка Delovi za procenka/prodazba

    Zdravo, sakam da ja obnovam domasnata konfiguracija so ponovi delovi, analogno na toa ve molam za procenka na starive. 1. Maticna ploca - MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 Z68 Chipset 2. 2x Ram Kingston HyperX Genesis DDR3 4GB 1600Mhz 3. CPU Intel i5-3570k 1155 socket Ivy Bridge Drugite delovi ke gi...
На врв Дно