Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

клима уред

 1. MoDmkd

  Избор на клими 2.5-3.5

  Здраво, Ако може помош при избор на клими за нов стан со изолација. Станот има градско парно. Гледав обични клими, но во споредба со Инвертер, слични се цените веќе. Имам потреба од 2 клими: Една клима за дневна 28м2 мислам 3.5W Втора клима за спална 11м2 мислам 2.5W Има доста избор и...
 2. Lokvan

  Резултати од мерење на потрошувачка на клима уреди и други уреди топлотни пумпи (читај правила)

  Темава служи исклучиво за постирање на резултати од мерења потрошувачка на клима уреди и други уреди топлотни пумпи. За се друго на тема на клима уреди дискутирајте во темата „Избор на клима уред?“! Со оглед на мноштвото непожелни конфликтни ситуации кои редовно се случуваат во дискусијата...
На врв Дно