Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

канцеларија

 1. JasSum

  Канцелариска столица

  Пред многу години кога во едно списание (на хартија беа тогаш сите) гледајќи ги статиите за врвните светски дизајнери што на прашањето, што работна конфигурација користат, имаше еден дечко што одговори дека има работна столица (не и паметам името) и работно биро (исто не му паметам името) и дека...
 2. ContentBot

  Македонските ИТ професионалци преферираат хибриден модел на работа

  Една од поинтересните статистики која произлезе од истражувањето Мапирање на ИТ индустријата во .мк – издание 2022, кое го спроведовме летово, е дека најпосакуван модел на работа на македонските ИТ професионалци е хибридниот модел со работа од канцеларија и од дома по сопствен избор. 66% го...
На врв Дно