Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

it.mk

 1. ContentBot

  Над 2.250 хардвер производи достапни по супер цени на IT.mk/market

  Ако сте во потрага по најновиот и најдобриот хардвер на пазарот, тогаш сте на вистинското место. На IT.mk/market сега има понуда од над 2.250 парчиња хардвер, повеќето од нив достапни по специјални цени за премиум членовите на IT.mk. Благодарение на соработката со Нексио, еден од партнерите во...
 2. D

  w00t w00t! 16 години IT.mk

  Во 2007-ма година неколку ИТ ентузијасти одлучија да создадат онлајн дестинација која ќе биде место за дружба и вмрежување помеѓу локални ИТ професионалци, хардвераши, разни ИКТ експерти, студенти, инженери, програмери, девелопери, маркетери, дизајнери и по некој систем администратор…. 16 години...
На врв Дно