Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

w00t w00t! 16 години IT.mk

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Во 2007-ма година неколку ИТ ентузијасти одлучија да создадат онлајн дестинација која ќе биде место за дружба и вмрежување помеѓу локални ИТ професионалци, хардвераши, разни ИКТ експерти, студенти, инженери, програмери, девелопери, маркетери, дизајнери и по некој систем администратор…. 16 години подоцна, истата таа онлајн дестинација е цела една платформа која има опслужено 80 милиони прегледи на страни и над 20 милиони посети и активно ја спроведува својата оригинална мисија: да го едуцира, промовира и поддржува македонскиот ИТ потенцијал и сектор.


Tnx за довербата и поддршката!

Мал предизвик: видете си ги првите постови на форумов. :)

п.с. сите премиум членови ќе добијат соодветно продолжување на членството, согласно апдејтираните цени.
п.п.с. можеби се планира нешто во следните денови слично на
BF/Cyber Monday дешавката, можеби...
 
Последна промена:

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.622
17.111
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
:| :| :|

Screenshot 2023-05-10 at 13.12.33.png

Thanks for the mention!
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
733
1.208
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
ROG STRIX Z590-E
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
750W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
AMD RX 6900 XT RedDevil
Case
Asus ROG GC35
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Во 2007-ма година неколку ИТ ентузијасти одлучија да создадат онлајн дестинација која ќе биде место за дружба и вмрежување помеѓу локални ИТ професионалци, хардвераши, разни ИКТ експерти, студенти, инженери, програмери, девелопери, маркетери, дизајнери и по некој систем администратор…. 16 години подоцна, истата таа онлајн дестинација е цела една платформа која има опслужено 80 милиони прегледи на страни и над 20 милиони посети и активно ја спроведува својата оригинална мисија: да го едуцира, промовира и поддржува македонскиот ИТ потенцијал и сектор.


Tnx за довербата и поддршката!

Мал предизвик: видете си ги првите 10 поста на форумов. :)

п.с. сите премиум членови ќе добијат соодветно продолжување на членството, согласно апдејтираните цени.
п.п.с. можеби се планира нешто во следните денови слично на
BF/Cyber Monday дешавката, можеби...
Black friday/ cyber monday е супер идеја.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.536
1.407
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Честитки, да се множат годините, содржините, функционалностите....
Има статистика колку има уште активни членови од 2007ма?

Мојот прв пост, со супер брз интернет (во тоа време) ;)


192349514.png


Solo3 paket od OnNet
 
Последна промена:

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.209
717
delicon.mk
Мал предизвик: видете си ги првите 10 поста на форумов. :)
Ме изнамачи да вртам 16 трилиони страници :D

Мојот прв пост на форумот, 10 јуни 2007.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.589
1.723
Во 2007-ма година неколку ИТ ентузијасти одлучија да создадат онлајн дестинација која ќе биде место за дружба и вмрежување помеѓу локални ИТ професионалци, хардвераши, разни ИКТ експерти, студенти, инженери, програмери, девелопери, маркетери, дизајнери и по некој систем администратор…. 16 години подоцна, истата таа онлајн дестинација е цела една платформа која има опслужено 80 милиони прегледи на страни и над 20 милиони посети и активно ја спроведува својата оригинална мисија: да го едуцира, промовира и поддржува македонскиот ИТ потенцијал и сектор.


Tnx за довербата и поддршката!

Мал предизвик: видете си ги првите 10 поста на форумов. :)

п.с. сите премиум членови ќе добијат соодветно продолжување на членството, согласно апдејтираните цени.
п.п.с. можеби се планира нешто во следните денови слично на
BF/Cyber Monday дешавката, можеби...
Честито, нека ви се множа годините.
А и маркето да се ажурира со нешто свежо, не ќе е лошо! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.622
17.111
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Скриншотов ќе стои како доказ за хајката против мојот лик, дело и атлетски градено тело (како грчки бог имам градба)! На мој грб продавате членства, сите сакаат да видат како добивам дрон, но вие прајте дубари и да ми падне дронот, нема да ми го дадете и ке влечете пак!!!

No Pasaran!!! Смрт фашизму, слобода народу! Protestoj! Нема правда, нема мир!


Note: it's a joke. Чувствувам општествена одговорност дека морам да го посочам ова пред да ескалираат работите со протести и народот да излезе на улица...
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.280
1.458
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Ај наздравје и од мене една мала пажња роденденска :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.742
1.502
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte RTX 3080 Ti Vision - 12GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini / Logitech G305
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL G2724D
OS
Windows 11 Pro 64-bit
За многу години нека е!

1683720803447.png
5000+ days later, still here :cool:
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
946
2.537
Скриншотов ќе стои како доказ за хајката против мојот лик, дело и атлетски градено тело (како грчки бог имам градба)! На мој грб продавате членства, сите сакаат да видат како добивам дрон, но вие прајте дубари и да ми падне дронот, нема да ми го дадете и ке влечете пак!!!

No Pasaran!!! Смрт фашизму, слобода народу! Protestoj! Нема правда, нема мир!


Note: it's a joke. Чувствувам општествена одговорност дека морам да го посочам ова пред да ескалираат работите со протести и народот да излезе на улица...
JSO.jpg
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.263
32.103
roka.mk
Моето прво мислење/тема е избришано а гласеше цитирам:
"Decki da ne mu se naoga na nekoj CDkey za windows xp proffesional sp2 sum go izgubil negde u k****:D"
За истото добив предупредување од @S . Се нафурав и си реков ќе стигна до администратор и ќе го избришам цел форум за инат. Се активирав со пишување еден куп туториали...
За 6 месеци подоцна да станам модератор :) а пар години подоцна да имам можност да напраам delete на цел форум и јас да казнувам за пиратерија.
Верувајте во себе :)
И позз до Стефке што ме казни, да не беше ти можда немаше да мора да ме гледаат сите на форумов секојдневно. Фан фект од 10.11.2009 не сум пропуштил ден а да не се пуштам на форум.
 
Последна промена:

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.078
1.995
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Да ни е жив и здрав ИТ.мк и дечките што го водат. Ретки се вакви форуми во денешницава, да го чуваме, чунки се на фб групи се заврши, а ако завршиме на ФБ плукни му се на таа работа. Long Live It.mk!

Добро преставување сум имал, што...
Здраво и од Pipelin
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
1.064
925
Среќен да Ни е Роденденот :) и се молат админите да ми овозможат пристап во Продавам/Купувам

Sent from my V2208 using Tapatalk
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.008
1.343
Скопје
Честитки, за многу години да е. Еве вака јубилејно ќе смениме аватар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

toshex

the fool
18 септември 2013
6.402
7.988
Мелмак
Честитки! Ќе ископам прв пост па ќе едитирам, тоа е бајаги труд.

EDIT: this should have been simpler (стајте некоја алатка за од најстаро да се сортираат мислењата)

1683732808124.png

Иначе купив потоа Node 304 (од Америка ми го донесоа замислете) го користев долго време и фантастично куќиште е. Го продадов на форум потоа.
 
Последна промена:

Rasho

Gaining Experience
29 март 2021
43
61
Ајде вечни да сте, па да не обрадувате со една ваша апликација да не бидеме зависни од глупиот тапаталк и башка да имаме кого да пингаме ако нешто не работи ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.613
3.147
Неготино
1683733662657.png

Леле леле, прво мислење одма rant. Од тогаш до сеа ептен сменето мислење за ачкоч :D
Него, ајде честитки 16 години и не му давајте на AI да ви тера форумот, ќе забега некаде ;)
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
745
247
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600x 4.7GHZ with undervolt
Motherboard
ASUS PRIME B550M-A
Storage
970 evo PLUS 1TB
PSU
CoolerMaster 650w GOLD MW
RAM
32gb(2x16gb) Kingston Renegade Fury 3600MHZ
Video card
ASUS DUAL RX 6600XT 8GB
Case
COOLER MASTER TD500
Mouse
Logitech g305 wireless lightspeed
Keyboard
Logitech G413 CARBON
Audio
Sharkoon B1
Monitor
BENQ ZOWIE 24" 2411K 144hz
OS
WINDOWS 10 x64
Screenshot_1.png
Неколку месеци после ова одврзав кесето земав 4870 1GB за да играм Crysis на max :LOL: Dear god i feel old as fuck...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.504
12.933
1683736416392.png
Ха ха во прв пост се правам одма паметен. Чудно ми е од јуни до крај на септември ништо да не сум пишал. Баш ќе проверам можда не видов добро.

Со среќа на администрацијата и да ни е жив и здрав форумов.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.112
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно