• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

instagram

 1. Глупав

  Идеја за Instagram Feed инкорпорација на webpage

  Поради тоа што не сакам да идам овој пат по полесниот пат со WordPress па и builder за него, и плус некој Plugin, имам некоја замисла за дизјан на web-page во кој би имало галерија во која динамички би се load-ирале слики од Instagram профил во raw code или #hashtag feed од Инстаграм и би се...
 2. Gumirano

  Facebook problem

  Дечки, по враќање од Грција, suggested/sponsored постовите останаа на грчки јазик. Страници кои се лајкнати пред тоа на пример Reebok, ако ги пишам во search, директно отвара ReebokGreece и сл. Локацијата е океј, апликации преинсталирани. Вака ми дава на fb и на instagram. Eventi под today ми...
На врв Дно