• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ифоно

  1. the_maker

    Споредба на мобилни телефони

    Од напред телефонот има одличен дизајн / пропорција. Камерата треба да е премиум, а процесорот е супер исто ама не за флегшипот на гигант како ЛГ. За споредба, Mi 5S со 4/128GB и со 821 е 450 еур. Дупло повеќе ќе биде Г 6 кај нас, премногу е искрено, но ќе видиме. Sent from my MI 5s
На врв Дно