Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

dall-e

 1. ContentBot

  This House Does Not Exist со помош на AI прикажува архитектура која што не постои

  This House Does Not Exist („Оваа куќа не постои“) е супер алатка креирана од @levelsio која уште еднаш ни ги покажува можностите на вештачката интелигенција. Платформата како неколку слични кои сме ги виделе досега, генерира слики преку нивните описи. За разлика од претходните алатки како на...
 2. ContentBot

  Коj ги поседува правата за сликите генерирани од вештачка интелигенција?

  Сервисот им гарантира на своите корисници дека можат да ја користат секоја содржина, имаат право да ја комерцијализираат, репродуцираат, продаваат, заработуваат. Сепак авторските права за сликите се во сопственост на Open AI...
На врв Дно