Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

This House Does Not Exist со помош на AI прикажува архитектура која што не постои

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
244
791
www.IT.mk
This House Does Not Exist („Оваа куќа не постои“) е супер алатка креирана од @levelsio која уште еднаш ни ги покажува можностите на вештачката интелигенција. Платформата како неколку слични кои сме ги виделе досега, генерира слики преку нивните описи. За разлика од претходните алатки како на пример Dall-E, This House Does Not Exist е многу понасочен на генерирање на слики од ентериер и екстериер

Начинот на кој се користи алатката е супер едноставен. Во горниот десен агол над сликите на This House Does Not Exist има копче кое генерира слика. Освен ова, единствена друга интеракција која му е овозможена на корисникот, е да гласа за сликите кои му се допаѓаат.

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.363
Членови
35.399
Најнов член
smartonetech
На врв Дно