Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

counter strike

 1. orce97

  FPS во Counter Strike 2

  Поздрав, наиме имам еден проблем кога играм CS 2 competitive или wingman имам околу 300-400 фпс и играцата работи супер, но кога ќе влезам на deathmatch со повеќе играчи на сервер небитно дали е онлајн или со ботови фпс ми паѓа на 150.. све ми е апдејтирано на ПЦ.. доколку некој има сличен...
 2. C

  CS2

  Valve денес официјално ја најави новата CS Првите две видеа се чисто козметички а третото видео е за tick rate решението на кои Valve работат - Tick rate no longer matters for moving, shooting, or throwing. Се очекува да искочи ова лето 2023 а од сега има closed beta само за избрани...
 3. ContentBot

  Македонската е-спорт репрезентација во CS:GO е европски шампион, по втор пат!

  Во романската Oradea Arena, совладувајќи ја репрезентацијата на Украина со резултат од 2:1, македонската е-спорт репрезентација во CS:GO, BLUEJAYS, ја одбрани титулата Европски првак! Веќе познатиот тим составен од: Дамјан “kyxsan” Стоилковски Јане “aidKiT” Апостолоски Даниел “dan1” Глигоров...
На врв Дно