Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

CS2

CyberMen

Gaining Experience
3 ноември 2012
223
311
Valve денес официјално ја најави новата CS


Првите две видеа се чисто козметички а третото видео е за tick rate решението на кои Valve работат - Tick rate no longer matters for moving, shooting, or throwing.

Се очекува да искочи ова лето 2023 а од сега има closed beta само за избрани играчи од Valve


2i6gh6j9ibpa1.jpg


Hype train
 

thrw

On your way to fame
3 декември 2021
631
503
Што им требаше уште една. Боже... Ај сега имаат ментални гимнастики да ги убедуваат луѓето што се префрлија од 1.6 и „source“ на „Глобална Офанзива“ да се префрлат на оваа. Со среќа на развивачите и луѓето што ќе работат на ова.
 

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.214
5.224
Битола
Што им требаше уште една. Боже... Ај сега имаат ментални гимнастики да ги убедуваат луѓето што се префрлија од 1.6 и „source“ на „Глобална Офанзива“ да се префрлат на оваа. Со среќа на развивачите и луѓето што ќе работат на ова.
Не е за префрлање. Замена за CS:GO е (13 години стара игра). Огромен апгрејд е ова не е нова игра. Ќе се пачира постоечката CS:GO.
 

thrw

On your way to fame
3 декември 2021
631
503
Моја грешка ако е така, ама како ја крстиле работава.
Што се случува со старата игра тогаш, имаш послаби компјутери што супер им оди моменталната апликација. Бар да има опција како што понуди „Blizzard“ и да им дозволи на играчите да играат и со старата игра и со новата игра заедно кога ги „молзеа“ играчите да ги купат игрите со пошминкани графики на постоечките игри.
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
244
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Моја грешка ако е така, ама како ја крстиле работава.
Што се случува со старата игра тогаш, имаш послаби компјутери што супер им оди моменталната апликација. Бар да има опција како што понуди „Blizzard“ и да им дозволи на играчите да играат и со старата игра и со новата игра заедно кога ги „молзеа“ играчите да ги купат игрите со пошминкани графики на постоечките игри.

А што, треба да стагнира CS поради тие луѓе со компјутери стари 20 години? CS:GO у моментов може да се игра и на компир, а верувам дека и оваа ќе биде доста оптимизирана, по тоа Valve биле секогаш познати. Е сеа сигурно ќе има појјаки побарувачки, али неизбежно беше тоа кога и да е да се деси.

Ја едвај чекам искрено, ништо не успеало да ме хајпне ко ова у последно време, ова smoke-ов као го средиле, ауу, ќе се дешаваат интересни партии.
 

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.214
5.224
Битола
Што се случува со старата игра тогаш
Која стара игра? Ако мислиш на CS:GO, истата игра е оваа, ова гледај го како ОГРОМЕН ПАЧ. Толку голем што играта ја прекрстија. ИСТАТА игра.
 

batka23

Gaining Experience
16 септември 2022
71
73
Неможеш да спореди Call of duty со кантер различни се.Али ипак супер е после толку години нова игра.
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
448
592
Колку и да вадат, џабе, верен си останав на 1.6... Моја прва љубав, моја невиност.
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.806
2.193
Последна промена:
И

Избришан член 42370

Гостин
Smoke гранатите ќе бидат game changer сеа. Прекрасни и корисни промени направија.

Единствена промена. Valve be like: We changed smokes, here is a new game.
Направија re-release да бидат релевантни на пазарот, исто како Overwatch 2.
Ова се акомулирани апдејти, ништо повеќе. Немаа извадено една година апдејт за CS:GO.
Стварно не сфаќам што е хајпов.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.619
3.153
Неготино
Нема хајп. Не е нова игра. Огромен пач е да ја модернизираат. Ништо друго.
Тука можеби нема, на фб сум член во 2 групи, се напалија ко мали дечиња, хајпаат ко мислиш Half Life 3 испаднало.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.503
Членови
35.564
Најнов член
songzhu
На врв Дно