Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

FPS во Counter Strike 2

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Поздрав, наиме имам еден проблем кога играм CS 2 competitive или wingman имам околу 300-400 фпс и играцата работи супер, но кога ќе влезам на deathmatch со повеќе играчи на сервер небитно дали е онлајн или со ботови фпс ми паѓа на 150.. све ми е апдејтирано на ПЦ.. доколку некој има сличен проблем нека пиши гледам по reddit се жалат многу со јаки конфигурации.. најверојатно е лоша оптимизација :unsure: пс пингот ми е 40-50 :)
 
Последна промена:

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.266
1.537
orgrimar
не верувам дека има видовити на форумов, за почеток да напишеше конфигурација, или под апдејтирани мислиш на и9 со 32гб ддр5 и 4090 графика?
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
464
891
Конфигурацијата е Ryzen 5600x со RX 5700XT 16GB RAM
Со таа графичка биди среќен и толку што вади :)

Фукнато е све на high во сеттингс или оптимизирано е за највеќе FPS ? види сетапи од про играчи следи го нивниот пример и види дали ќе има подобрување.
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
Со таа графичка биди среќен и толку што вади :)

Фукнато е све на high во сеттингс или оптимизирано е за највеќе FPS ? види сетапи од про играчи следи го нивниот пример и види дали ќе има подобрување.
Брат сега го најдов постот на steam до нивните сервери било..
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
244
241
www.youtube.com
До сите оние што имаат проблем со FPS во ЦС2 да споделам еден трик што мене ми заврши работа и играта сега работи супер..
1. Уклучете G-Sync/Freesync во зависност од мониторот што го имате.
2.Подесете го мониторот на највисок Hz (во мојот случај е 144) и најбитното
3. Уклучете го Wait for Vertical Sync во ЦС2. (многумина ќе ви речат дека никој не игра со vertical sync, нема врска битно е вас да ви биде играта супер)
Не го најдов ова по форуми сам го сменив да пробам и играта сега ми е заклучена на 144фпс и работи многу флуидно.
Поздрав ;):)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно