Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

блаже конески

  1. ContentBot

    Македонски истражувачи од ФИНКИ го оживеаја повторно ликот на Блаже Конески

    Тие ги споија технологијата и уметноста и го оживеаја повторно ликот на Блаже Конески. Со помош на способностите на најновите достигнувања во областа на Длабоко Учење, овој тим од истражувачи успеа да направи интелигентни „машини“ кои креираат нови стихови во духот на Блаже Конески и уште...
На врв Дно