• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

аудио драјвер

 1. Luxell

  Проблем со аудио драјвер!?

  Се работи за постар лаптоп HP G70,кој додека беше со инсталиран Win7 се беше во ред со звукот а од како му инсталирав Win10-64bit се појави проблем кој никако не можам да го средам. Значи се работи за следното од како ќе го приклучам лаптопот има звук но доколку го оставам 20-на минути да не го...
 2. H

  Аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10

  Потребен ми е аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10, дали можеби некој го имал сличниов проблем и го решил? Со упдате на iMac 2010 година на Windows 10, се си работи супер, само аудио драјверот не работи...
На врв Дно