• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

аудио драјвер

 1. Luxell

  Проблем со аудио драјвер!?

  Се работи за постар лаптоп HP G70,кој додека беше со инсталиран Win7 се беше во ред со звукот а од како му инсталирав Win10-64bit се појави проблем кој никако не можам да го средам. Значи се работи за следното од како ќе го приклучам лаптопот има звук но доколку го оставам 20-на минути да не го...
 2. H

  Аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10

  Потребен ми е аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10, дали можеби некој го имал сличниов проблем и го решил? Со упдате на iMac 2010 година на Windows 10, се си работи супер, само аудио драјверот не работи...
На врв Дно