• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Nethervor

 1. Nethervor

  Пакување на партка за странство

  Сопругата прати подарок за внукот по пошта до Софија, Бг. 1500 денари. Нормално, препорачано. Корона јебига, толку гориво до таму и назад не трошам кога одиме (одевме). *Од Али спална соба ќе ти стигне за 0.79$ шипинг. [emoji23]
 2. Nethervor

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Потполно исто срање имам јас со моите грчки инвертор лајф про клими. Глупост.
 3. Nethervor

  Payoneer картичка

  Има можност да се плати данок на цела сума што си ја заработил со прикажување на изводи од пејонир. Сепак тоа ќе треба директ во УЈП за да ти објаснат детално, или евентуално некој активен член овде што има такво искуство.
 4. Nethervor

  Payoneer картичка

  А што мислиш дека е бенефитот од вадење од странство?
 5. Nethervor

  Payoneer картичка

  Потполно те разбирам ама тој аргумент не те вади од казна ако по некоја случајност те фатат органите на прогонот. :D
 6. Nethervor

  Payoneer картичка

  Кога еднаш ќе се убедиме дека данок се плаќа?
 7. Nethervor

  Електронски цигари втор дел

  Имам веќе видено некои diy решенија за регулирање воздух. Ривјуата се прилично позитивни, се надевам ќе ми одговара. Има и решение за течност на видик. Благодарам на одговорите.
 8. Nethervor

  Електронски цигари втор дел

  Или во кратки црти, сум го усрал изборот. :) А демек "истражував" пред да одберам и нарачам. А што убаво можев овде да си прашам. Како и да е, благодарам на одговорот.
 9. Nethervor

  Електронски цигари втор дел

  Здраво батки :) Пред 15тина дена порачав Vaporesso TARGET PM80 80W од Fastttech и трпеливо си чекам да пристигне. Последен статус е 2020-12-16 09:30 NL350, Pratkata se prima od Ispra}a~, така да се си е во ред со шипинг до МКД од Fasttech. Ова нема да ми биде прво искуство со електронски...
 10. Nethervor

  Како да плаќам данок како фриленсер во 2020

  Појма немам како функционира тоа уопште. Сум чекал со денови и недели, еднаш и цел месец и на крај ми ја одби системот, па одново ја правев. А се случувало и во истиот ден.
 11. Nethervor

  Држачи за монитор

  https://www.anhoch.com/product/599867759/monitor-desktop-stand-omega-for-2-monitors Јас го користам ова чудо веќе 5-6 месеци. Често си разместувам, ама не по висина, затоа што за тоа мора да се олабавува штраф. За мене е сосем ок и стабилен. Бирото е доста цврсто со метална конструкција и...
 12. Nethervor

  upWork (поранешно oDesk) (работа и повлекување пари)

  Почекај да се реализира трансакцијата целосно. И мене неколку пати ми се имаше случено да покаже поголема сума во долари, но кога конечно се реализира трансакцијата се нормализира.
 13. Nethervor

  Новите Магента пакети?

  Уште ли Speedport рутери даваат на нови корисници или има некој нов? И дали има некаква опција да се смени рутер без да е дефект?
 14. Nethervor

  Нексио - ценовник

  Fooled me. Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 15. Nethervor

  Мобилари во Македонија - искуства и мислења

  Јас со iButik сум си имал работа и сум поминал екстра. Иам земено и половни и еден нов телефон од таму. Имаше проблем со еден од половните само и експресно беше понудена замена или враќање пари. Едит: Со активирање гаранција не сум имал искуство. Го промашив малку прашањето. Sent from my Mi...
На врв Дно