• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaston

Audio
AR

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 2. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 3. 1000

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења
 4. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 5. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 6. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 7. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 8. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 9. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 10. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 11. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 12. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 13. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 14. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 15. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 16. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно