• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од darkoz

 1. D

  помош околу избор на лаптоп

  do kaj 23/24 iljadi ama so moznost za plakanje na rati a ne so kredit kaj so imas veke suma i posle samo da ti odzemet pari od taja suma
 2. D

  помош околу избор на лаптоп

  500-600 евра во нормални услови се земат за то свесен сум, ама моментално ми е потребен лаптоп за факултет мене итно а не сме во состојба да зејме лаптоп од таква сума, затоа барам солуција поефтина ама квалитетна.. а за примената па нешто по основно ќе користам само не сум некој гејмер тежок и...
 3. D

  помош околу избор на лаптоп

  вториот и третиот ги ставив само заради посебната графичка а знам за процесорите дека се shit
 4. D

  помош околу избор на лаптоп

  рецка, некој?
 5. D

  помош околу избор на лаптоп

  ми треба лаптоп и се мислам меѓу следниве конфигурации: 1.Toshiba Satellite C55-C-1E7 Процесор Intel Core i3-4500U (до 1.70GHz; 3MB Cache) Меморија 4GB DDR3L (1600MHz) Тврд диск 500GB (5400 rpm) SATA Графичка картичка Intel HD Graphics 4400 2.ASUS X552MJ-SX004D Процесор Intel Celeron N2940...
 6. D

  3ds max

  објасни го тоа на денешнава "паметна" раја, бидејќи очигледно тој се родил сезнајко (се освен култура научил) па сега им се потсмева на другите
 7. D

  3ds max

  грефче најобично кое нема попаметна работа во животот освен да изгрува јаки типац на интернет каде и баба може да биде секс бомба
 8. D

  3ds max

  а ти горански демек јак типац си на форумов или имаш проблем некој со самиот себе? постов беше заради то шо барав помош, а не ти да коментираш дали знам англиски или не, ако беше за сарказам сигурен сум дека има посебна секција или друг форум за сеир па слободно отвори и позаебавај се таму
 9. D

  3ds max

  таа тема ми ја доделија, па затоа и треба да се фатиш за да научиш ;)
 10. D

  3ds max

  англискиот не ми претставува проблем туку изразите како Skinning, rendering и слично се проблемот не се преведуваат на македонски иако го знам нивното значење не можам да најдам соодветен збор во тоа е проблемот, али добро скоро готов сум со проектот па ќе видиме резултат :D
 11. D

  3ds max

  Епа имам тема со наслов "Тродимензионалниот свет на 3ds Max" општо некои најосновни работи да објаснам ми треба
 12. D

  3ds max

  епа токму на македонски ми треба материјал бидејќи преведувањето ми оди тешко поради некои поими кои се користат
 13. D

  3ds max

  дали некој може да ми помогне да пронајдам материјал за прогрмава на македонски? ми треба за есеј дека p.s зошто претходно темата што ја напишав во врска со ова беше избришана?
На врв Дно