• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Последна активност на acekorg

 • acekorg
 • acekorg
  Принова од денес... ...импресии за неколку дена, ако има интерес. :)
 • acekorg
  Боите на еден гулаб. Сликано со iPhone 11 Pro со сите сетинзи на автоматски. Сликата е само малце едитирана во фотошоп за да дојдат...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Ова со акустичната резонанца преминува во друга дискусија - детали во бојата на звукот... Поентата на моите две снимки беше да ги...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Не го зачував на А=440 ама не верувам дека нешто многу ќе ти сменеше ако ја слушнеше... Ако сакаш ќе направам нова снимка утре, секако...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Снимка 1 е A=432Hz (-31.7 центи од стандардот) Снимка 2 е A=420Hz (-80.5 центи од стандардот) Можно е да се одлучи за втората затоа што...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Ај дообјасни се кога веќе тврдиш дека е различно, ептен минимални постови пишуваш... што е разликата ? Темпераментот е исти без разлика...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Не прави ништо музичарот на снимката за да добие подобар звук, едноставно така звучи. Инаку го делам мислењето дека на првото видео Ода...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Разлика има само ако: 1. Имаш веднаш пред тоа слушано музика во различен штим па сеуште имаш меморирано референца во глава 2. Припаѓаш...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Кул, ама сепак мислам дека збориш за изолирани случаи од типот на некои оркестри со долга традиција што сакаат "тоа да го прават како...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Ако ти конвертираш снимка во 432hz тјунинг... за еден бенд да може да свири над твојата снимка треба да го смени штимот на...
 • acekorg
  acekorg одговори на темата 432hz или 440hz.
  Прв пат слушам за ова и за Америка и за професионални оркестри... имаш некоја референца за информацијава? Пошто прилично сигурен сум...
 • acekorg
  acekorg реагираше на мислењето на Rikimaru во темата Која игра ја плешаш во моментов? со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Мора обавезно. Многу е подобрена (текстури, резолуција, целосен AUDIO remake, СИТЕ КАМПАЊИ ОД СИТЕ верзии + нови кампањи, multiplayer...
 • acekorg
  acekorg реагираше на мислењето на Rikimaru во темата Која игра ја плешаш во моментов? со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  мене само оваа за шелби-то ми текна. треба да ги изгуглам. xD Ама спремна им е многу направена еве нови експанзии вадат (сега јануари ќе...
 • acekorg
  И се имам навраќано од порано доста пати... со обзир на тоа дека старата верзија е мала не ја ни бришам, си стои на диск. Definitive...
На врв Дно