• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,257
2,829
Ресен
Предлог за wireless charger од али со type c input ? ќе се користи за с9.
Bite the bullet и земи Самсунг ако навистина го користиш секојдневно, пробани 3 до сега од по 15-25 долари, кој прекинува напати, кој подзагрева и нормално, сиромајот 2 пати плаќа, се напучив за Самсунг.
Извини што не ти дадов совет каков да земиш бидејќи моите не беа УСБ Ц.
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1,084
540
Bite the bullet и земи Самсунг ако навистина го користиш секојдневно, пробани 3 до сега од по 15-25 долари, кој прекинува напати, кој подзагрева и нормално, сиромајот 2 пати плаќа, се напучив за Самсунг.
Извини што не ти дадов совет каков да земиш бидејќи моите не беа УСБ Ц.
Апсолутно ти верувам, од каде го имаш купено Самсунг ? се обидов да најдам по македонскиве продавници меѓутоа не успеав, и дали воошто постои да се купи со type c input тука кај нас.
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,257
2,829
Ресен
Апсолутно ти верувам, од каде го имаш купено Самсунг ? се обидов да најдам по македонскиве продавници меѓутоа не успеав, и дали воошто постои да се купи со type c input тука кај нас.
Од Мобимак Телеком, је малце солен, со УСБ Ц како што бараш.
 
Последна промена:

bandrej

Gaining Experience
9 март 2016
152
157
многу подобро, камен тврдо станува штом ќе исуши, што помалце се користи побрзо се суши, слично на двокомпонентните:zipit:


За тој E6000 читав дека е универзален лепак за се и сешто, а B7000 го користат повеќе за лепење работи каде нема многу доток на воздух (екрани од мобилни на пример). И двата се лепаци на кои им треба воздух, само B7000 помалку.:
Дали овој лепак Е6000 ќе ми заврши работа за ова или да барам некој друг? Дека конкретно цел додаток не можам да го најдам за машинкава, а вака кога е скршено, гребе.Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,917
4,305
Ethermine
www.facebook.com
Дали овој лепак Е6000 ќе ми заврши работа за ова или да барам некој друг? Дека конкретно цел додаток не можам да го најдам за машинкава, а вака кога е скршено, гребе.Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Istovo jas go zalepiv so obicno sekundarno.
 

boksata

Gaining Experience
27 декември 2017
259
361
Дали овој лепак Е6000 ќе ми заврши работа за ова или да барам некој друг? Дека конкретно цел додаток не можам да го најдам за машинкава, а вака кога е скршено, гребе.Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Стопи го
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,048
4,310
SK
Дали овој лепак Е6000 ќе ми заврши работа за ова или да барам некој друг? Дека конкретно цел додаток не можам да го најдам за машинкава, а вака кога е скршено, гребе.Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Toa e дел постојано изложен на притисок, и со најдобриот лепак да го залепиш пак ќе биде најслабото место и баш таму ќе се крши. Земи едноставно изтурпијај го, изшмирглај ја ивицата за да не те гребе.
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,923
943
micro sd картички од кај купувате? Наменета ќе биде за сториџ најмногу за документи и млутимедија, така да не треба да е нешто посебно брза но да не се пребришуваат фајловите после хх гигабајти. 32 или 64 гига.
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,373
2,909
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
ADM Ryzen 3700X & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 2+1 TB HDDs
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
2 x 8GB GSkill Ripjaws V @ 3600 MHz
Video card
Sapphire RX5700 XT Pulse
Case
CoolerMaster Storm Trooper
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
Logitech X540 & Plantronics .audio 365
Monitor
AOC Q3279VWF
OS
Windows 10 x64 Pro
micro sd картички од кај купувате? Наменета ќе биде за сториџ најмногу за документи и млутимедија, така да не треба да е нешто посебно брза но да не се пребришуваат фајловите после хх гигабајти. 32 или 64 гига.
courtesytrading | eBay Stores

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Balanar

Баниран/a
6 декември 2016
1,066
1,149
courtesytrading + forum.it.mk - still a better love story than Twilight...

Не познавам некој од тука што му требала картичка, а не порачал од таму или не му е спомната...
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,125
3,314
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
MSI GeForce 8800 GTS (NX8800GTS-T2D512E-OC)
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Пролетта од тука си купив 32GB Ultra A1 Micro SD Card 98MB/s UHS-I C10 +Adapter картичка која и денес ја користам во телефонот, одлична е. :p
Пред 10 дена ја порачав оваа 64GB за 10.37$ од Алиекспрес, фатив некој попуст таму и сеуште ја чекам да стигне, за надворешна камера за видео надзор ми треба. :)
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,629
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Шо е со тракинг бројчето од ebay? (DDU1371692018254735)
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,629
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Абе океј ама не сум видел вакво бројче до сеа
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,072
11,455
youtu.be
За без пари навикни се на вакви бројчиња, а за само неколку долари се добива правилно „registered" бројче.
И ние сакаме преку леП погача. :D
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,257
2,829
Ресен
- Дечки, знаеш кај е болница?
Не...
- Јас ќе ти кажам...

Ме подсете на К-15 само шо во овај случај е уште појако. Лајк.
 

kiko98

Intern
29 ноември 2015
16
4
Дали овој лепак Е6000 ќе ми заврши работа за ова или да барам некој друг? Дека конкретно цел додаток не можам да го најдам за машинкава, а вака кога е скршено, гребе.Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Zemi loctite od zelenoto lepace i zalepi go , predtoa so vodena smirgla malku zasmirglaj gi dvete plastiki . Ke drzi nema gajle

Испратено од SM-J530F преку IT.mk форум апликација
 

bicikle

On your way to fame
3 март 2018
1,923
943
по мое мислење охо, уфо евентуано 2 компонентен. Охо или уфо ја топат пластиката би требало солидно да се слее. Bison plastic adhesive е сличен, ко бајаги поарен...
за топење да, ама си бара искуство опрема, пластични шипки...
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,255
8,513
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Среќна нова година и среќни празници.

На 31-ви ми стигнаа 2 пара слушалки. Првите се Rock Zircon што се споменуваа на форумов во неколку наврати. Ги земав за филмови и серии гледање навечер на лаптоп и се очекувано добри.

Вторите се Twins TWS i7 нешто као нок-офф на аир подс. Блутут будс со тврда пластика. Работат ок, батерија на средна гласност трае околу 3 до 4 саати (по слушалка). Јас ја земав верзијата со charging dock кој функционира и како Power bank за нив. Може да ги напуни 2 пати двете скроз испразнети. А кога се тие во кутија, а и кутијата и они се празни се пунат сите 3 со еден кабел за околу саат ипол. Прилично сум задоволен од квалитетот, звукот е ок и нема изобличувања, басот е прилично послаб споредено со Rock Zircon-от. Моите се црни. Викаат белите се со полоша пластика и од лед диодите цела трешти плаво и црвено. Кај црните не е така се гледа само мала точка од диодата.

Двете нарачки се направени на 11 декември, значи 20 дена им требало да стигнат.

Нарачани се од овие продавачи.

Rock Zircon
Twins TWS i7

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,089
Мислења
838,220
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно