1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Штедливи ЛЕД сијалици искуства

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од eX3v1l, 27 Март 2015.

 1. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со 6400k жмигам ко жмигавац. :)
   
  На olikomerc и mdeni им се допаѓа ова.
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,667
  3,391
  24 Септември 2012
  Како во мртовечница е 6400к.
   
  damil, olikomerc и на krema им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Бетер. 50 нијанси на сино. :)
   
  На olikomerc и mdeni им се допаѓа ова.
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  taman si e na 6400k ko rano jutro pola 5 xD
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Зависи дали тоа пола пет е зимско или летно. :)
   
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,886
  12 Јануари 2016
  Машко
  Зимно, одблесок од снег на сонце само малку се наѕира низ ретки облаци. ;)
   
 7. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  зимско во 7 е темници... xD
   
 8. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  160
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Se iznapraevte muabet za sijalica 65denari .... Koja ja imam na odmaraliste od skali i na terasa....
  Za mene e perfektna/prethodno od elektrometal ili elktroelement hyndai 120-130denari 12w. do 2 meseci max funkcioniraa....
   
 9. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,667
  3,391
  24 Септември 2012
  Секако. Такви сијалици грдеат и од надвор кога ги гледаш. А згора на се се многу поскапи на крајот на денот од филипс 2700-3000к, бидејќи трае 5 пати повеќе од нив ВО ПРОСЕК. (Во просек, не секоја, во просек!) Во просек.
   
 10. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,323
  2,567
  19 Јули 2013
  Моментално во Тинекс маркетите.
  99414316_2911995402183228_3002051001667551232_o.jpg
   
  bicikle, krema, stefan_off и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  @moongose
  Колку „к“ се овие од тинекс?
   
 12. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,323
  2,567
  19 Јули 2013
  Колку што гледам пишува Warm White, тоа кај Филипс е 2700К. Можеби по маркетите има и други, а можеби и сликата да не е од тие што ги имаат.
   
  На mdeni и krema им се допаѓа ова.
 13. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  I 5 pati se poskapi...
  Се излажав еднуш со ними, сега едната свети на тераса, другата негде безвеза, колку да не одат фира....
   
  Последна промена: 29 Мај 2020
 14. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,667
  3,391
  24 Септември 2012
  Се излажа со 6400к? Тие ни за во шпајз не се.
   
 15. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  Со 2400к се излажав, мене поубави ми се 4-6к од тие "ќорите". А и што дека сијалицата ти е 2700к ко моноторот и телефонот ти светат плава светлина, вака барем убаво ми се гледа со 4к +.
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
 17. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,323
  2,567
  19 Јули 2013
  Флаерот вели важат до 7-ми јуни (недела).
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  Кој маркет? или глобален е? ај ќе проверам пак, успат ми е секако... Фала
  --- Споени мислења, 3 Јуни 2020 ---
  Хммм цена не клале...
   
 19. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  850
  415
  10 Април 2011
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  И во Електрометал има, ама се поскапи, 18W е 370 ден. мислам.
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  850
  415
  10 Април 2011
  по квалитет има разлика, не ги пратам овие ич, ке ставам 3 ваки за соба од 15м2 мислам има, мислам да земам од 12вати
   
 22. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  Офф топик
  Како ги добиваш флаерите ?
   
 23. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,323
  2,567
  19 Јули 2013
  Ги земам од маркет :)
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 24. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,886
  921
  3 Март 2018
  [​IMG]
  [​IMG]
  Двете се филипс, купени од ист маркет, едната на попуст ( сега се иста цена), кинески се двете.
   
  Последна промена: 25 Јуни 2020
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Овие од КАМ маркет се, така?
   
Слични теми
 1. hmmm
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  914
 2. FLEGMA
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  996
 3. skullmonkey
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,026
 4. darko_989
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  990
 5. Baraban
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  183
Вчитување...

Сподели

Вчитување...