• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,816
28,737
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,816
28,737
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
S21U VS P4OP 50X zoom

20210125_153036.jpg

20210125_153032.jpg


20210125_153043.jpg

20210125_153039.jpg
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,424
1,193
Ohrid
Тој што има подобра видливост е S21 вторите фотографии се од S21,@psyside го нарача ultra или сеуште се двоумиш?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,520
857
Тој што има подобра видливост е S21 вторите фотографии се од S21,@psyside го нарача ultra или сеуште се двоумиш?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
А да не е обратно? P40 не се лоши ама андроид не е тоа тоа

Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,816
28,737
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Тој што има подобра видливост е S21 вторите фотографии се од S21,@psyside го нарача ultra или сеуште се двоумиш?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Нарачан.
Мислењето е автоматски споено:

А да не е обратно? P40 не се лоши ама андроид не е тоа тоа

Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
Не е обратно.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
959
2,411
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,520
857
Сликата кај P40 зумирано на 50х истото го направив и за 20 Ноте Ултра и испаѓа дека P40 е побетер од 20 СНУ иако е малку заматено , како и да е, факт дека камерата на 20Ноте Ултра е основа за наредната генерација со подобрена како кај С21У

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,816
28,737
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

SpiritBond

On your way to fame
21 август 2015
352
777
Aerodrom
Требало да почекаш малце цената да се стабилизира, ама ти си знаеш. Твои пари си се.
Сега се зима поради понудата за преднарачка што вреди ~250€. Цената ќе се стабилизира да, али доста месеци ќе се чекаат а понудата ќе ја немаш веќе. Претпоставувам заради тоа и го земале сега:)
 

Andrejrulz

Gaining Experience
14 октомври 2014
83
80
Сега се зима поради понудата за преднарачка што вреди ~250€. Цената ќе се стабилизира да, али доста месеци ќе се чекаат а понудата ќе ја немаш веќе. Претпоставувам заради тоа и го земале сега:)
Јас планирав пред околу 3-4 месеци да се почастам со samsung buds бидејќи добив некои непланирани пари и реков да си купам нешто што не би си го дозволил во нормални околности, а ќе ми остане како убав поклон...
И така почнаа муабети за S21..па на крај испадна дека ќе има гратис buds pro со новиот телефон, па на крај муабетот беше дека само со ultrata ќе следуваат слушалките.. и така од слушалки, стигнав до S21Ultra ...
Па од пуст страв да не останам без залиха на слушалки, си го купив ултрата на прв ден од пред-нарачка... и така :)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,816
28,737
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Smoking4e

Gaining Experience
19 ноември 2008
387
53
Note 20 никако. N20U може.

Кој ти е максимален буџет, и од каде ќе се зима?
Едниот го гледав во mobelix другиот во ledikom буџет 600е
Мислењето е автоматски споено:

Преведи ми.....
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,816
28,737
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,816
28,737
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,050
Мислења
837,599
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно