1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. julll

  julll
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Друже кога еден рапид паѓа (се надевам нема да е вистина), ти бараш кинезарија оргинал. Јас зедов лани на 6 месеци една листа, по некое време истата се тргна од продажба. Ама догура до последен ден листата. Годинава исто така земав од друг продавач за една година. Веќе 6 месец немам никаков проблем. Значи, сам ќе процениш, ако имаш 1к денари да ризикуваш, односно 500че за 6 месеци.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Кај рапид (iptv.community по ново) интересно во моментов е што ТВ работи, а форумот и dashboard-от не.

  Мое мислење е дека ќе сменат име (пак), и сè ќе продолжи по старо. Ако ова е случај можеа поелегантно да го изведат.

  Гуглав да не имало некаде некоја џандарска рација како што обично има, ама ништо не најдов.
   
  Последна промена: 7 Јуни 2020
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  Ќе се средат сигурно, сите поголеми сериозни имаат по 2-3 панели (резерва, бекап), од време на време прават дислокација на сервери од една во друга земја и слично, па затоа и се случуваат вакви кратки прекини, ништо страшно.

  Нема рација овојпат како лани на 18 септември што беше, или комплетно префрлаат на друга локација или може експериментираат со друг панел, иако овој им беше најпрофи од сите.
   
 4. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,321
  2,566
  19 Јули 2013
  Најверојатно ги гасат дуќаните затоа што продаваат пиратерија, а тоа е забрането на али. Продавачот од каде што земав иптв досега смени едно десет имиња. И покрај тоа што го снема првичниот дуќан, работеше беспрекорно до истекот на претплатата, а тој беше достапен за комуникација. Постојано ми праќа разни понуди за иптв, нетфликс, спотифај и слични.

  Но сепак се работи за пиратерија и не можеш да бараш гаранција. Еве и рапид може да го снема. Никој не може да гарантира дека нема да се случи тоа, уште помалку парите да ти ги врати.
   
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  од каде па сега нетфликс спотифи и други ги кажуваш дека се пиратерија или само за иптв мислиш?
   
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,321
  2,566
  19 Јули 2013
  За пиратерија мислев само на иптв. Останатите се во ред, но за препродавањето акаунти баш и не сум сигурен дека е легитимно.
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Dashboard-от е online, ова е известувањето:

  Dear, please accept our apology because of recent downtime. We were experiencing some infrastructure issues lately but our team is working on it 24/7 to fix it.
  After complete fixing problems, we will give you a bonus on your lines double time as we were down.
   
  На Aleksandaraleks12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  24/7 филмски канали во најава... сега за сега само канал со акциони филмови кои вртат со македонски превод.

  Annotation 2019-12-11 214001.png
   
  На olikomerc и julll им се допаѓа ова.
 9. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Eden kup ima vakvi kanali. Nisto posebno


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Направи сам, па кажи.  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 11. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  A sam go napravi ova? Bravos :) mnogu jako :) 10 filma vo panel zalepeni, jaka filozofija :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 12. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Направи.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 13. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Sto da napravam? Da zalepam 10 filma? ;) nemam vreme za takvi gluposti iskreno :)

  Muabetot bese deka ne e nikakva filozofija i takvi kanali eden kup ima. :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Дали отиде и на сите оние други да им кажеш дека веќе го има тоа некаде и дека е глупости?
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 15. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Imas nekoj problem? Za sto e forumov?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 16. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Лепи, за мрчење не е сигурно.
  Има клиенти, кои што бараат македонски превод. Јас тоа пробувам да го понудам.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  olikomerc, julll и на mrkela2009 им се допаѓа ова.
 17. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Pa vo red de koj spomna da ne nudis? Forumov e za sekoj svoe mislenje da kazi


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 18. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  210
  161
  1 Мај 2014
  Машко
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  а ве моткаа „проблеми иаме, ќе средиме бациња“, а?
  хехе
   
 20. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Рапид моментално работи џабе се ситите.

  хехе

  "Downtime Report and Status
  Dear, please accept our apology because of recent downtime. We were experiencing some infrastructure issues lately but our team is working on it 24/7 to fix it.
  After complete fixing problems, we will give you a bonus on your lines double time as we were down.
  If you have setup brand in your account, please upload your brand logo again in settings.

  Channels:
  All Live channels are now online and working fine. Movies will be up as soon as possible and you'll be informed as well.
  Downtime Bonus:
  We provided 10 days bonus for all lines because of downtime that we experienced lately and now you have this bonus.

  We appreciate your patience."
   
  На Aleksandaraleks12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  210
  161
  1 Мај 2014
  Машко
  да да баш то че пишував ама не работи баш цел ден има прекин некое време
   
 22. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Можда, не гледав нешто многу ТВ денес.
   
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  не е официјално дека е рапид тв. тоа торрентфреек го изјавува
  IPTV Community
   
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
 25. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ојде џепарацот курбан. :D
   

Сподели

Вчитување...