1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Se slozuvam vo pravo si,za free app odlicno reagira na sporite Lg webOs,isto za filmovi na mnogu od niv mi izvadi deka imam prevod kako opcija da si odberam,sto na drugi app sum nema do sega i na platena app bas me iznenadi*
  a za tvojot problem so promena na audio bas ke proveram narednava nedela...
   
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  868
  760
  27 Април 2010
  Машко
  @Ts011 на ЛГ можно е да има подобра подршка него за самсунг.
  Јас на пример барам барем да го има тоа што го има на МАГ боксов пуштам канал стискам субтитлес ми дава аудио ми дава субтитлес.
  Кога ќе стиснам исто дугме на SmartSTB ми дава исто такво мени на некои му дава да сменам аудио и работи, но субтитлес не дава никакви доколку упалам маг боксот ги има субтитловите.
  Е тоа ме јаде зашто не ги чита тоа да го решам и готово го тргам боксот.
  И покрај сето читање на реддит и други форуми и страни испаѓа донекаде WebOS на ЛГ подобро се понаша од ТИЗЕН на самсунг и затоа може работи и вади субтитлес и други ситници.
  Е сега мора да постои решение ама сеуште некој програм не го измислил, а верувам некој да го измисли ќе се збогати затоа што еве земајќи ја смартстб не е нешто убав на изглед него баш е едноставен исто како магбокс мени и нема џиџимиџи на него да ти плакне очи него е функционален прегледен софтвер се што треба е да го досредат делот со субтитлес и мулти аудио и одма плаќам 30 долари за лиценца за да не се замарам со боксови и други решенија, бидејќи искрајно барам само да можам на тој канал што стално го гледам и знам дека има превод да можам да си пуштам или пак знам дека од шпанско ауидо можам да сменам на англиски да си го сменам т.е како што ми дозволува маг боксот така и апликацијата да дозволува нема да имам проблем да платам поштено.
  Е сега се што не пробав фактори ресет на тв па влези во скриено мени смени СТОРЕ за да биде УСА па логирај се па чекај да се упдејтува па ред триста чуда за да откријам апликација која функционира ама немав среќа.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Da zaprimetiv deka na Lg to podobro raboti prema Samsungot, Ova so reset i promena na podracje Usa, i drug mi spomna ama se mislam deka i kaj nego bese LG !
  a inaku i mene smartiptv ne mie nesto posebna,znae da secne itoa bas od nea bidejki 1 nedela testirav na vecer go ostavav tv so isklucena opcija na 4h sam da se gasne go pustam na 1 kanal od 01h do 7.30 sabajle tera... na smart iptv ako secne-zastane ne prodolzuva...a se slucuvase ednas do dvapati na 24h dase sluci toa,i vednas ne cini internetot dobavuvacot na listata(se na toa ke mislis a nema da znaes deka mozebi samata app te zafrkava),i taka vo krug koga sega 1 nedela na test bezvrska app so bezveze ime od 1.8mb cepi ne zastanuva....
  zatoa sakav da spodelam deka nee sekogas do plajkajneto na aktivacijata i parite i deka nekoj ke kaze e ovaa e najdobra app... sekogas ima mozda podobra...
  toa so boxovite ne znam mnogu detali za tvojot problem!
   
 4. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  240
  55
  7 Јули 2012
  Машко
  Не може исто е пак,на другите апликации кога ќе ги внесам податоците нема никаков проблем само на оваа.
  Ја пробав и морам да кажам од први впечатоци одлично завршена работа,ја користам SSIPTV на LG тв долго време а сум ги пробал и другите иптв апликации кога ќе споредам со нив оваа работи побрзо,помазно,подобра прегледност на канали,сортирањето им е каде каде попрегледно,се на се одлично!
   
  Последна промена: 19 Мај 2020
 5. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Taka e Luxell pomazno,pobrzo,so podobar odziv i preglednost i bez kocejne sto kaj ssiptv go ima na pretek, pravam muabet za free app, za platenite-aktiviranite jas licno ne sum nesto posebno zadovolen od smart iptv app,
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Момчади, едно питање.
  Дали би знаеле дали е достапна МРТ 5 преку IPTV или кога би била?
  За да можит да се снимат програмана.
   
 7. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  makedonskive reseleri da se prasaat ... primer ovie /
  UltraKomIPTV – Број 1 IPTV на Балканот
   
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  На рапид ја нема.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема ни на ултраком.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  159
  68
  31 Март 2020
  Машко
  Ako ja nema na ultra ...drugite potesko posto tie taka malce se poagilni za novi kanali*ne deka se najdobri ..
   
 11. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Има, има... :)
   

  Прикачени датотеки:

  • Mrt 3.jpg
   Mrt 3.jpg
   Големина:
   55.7 KB
   Прегледи:
   66
  • Mrt 5.jpg
   Mrt 5.jpg
   Големина:
   64.8 KB
   Прегледи:
   66
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Dobro e, ne i napravile upscale na 1920x1080 na bitka hehe


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 13. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кој продавач ги има? Кај тебе?
   
 14. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Да. Сеуште се тест, ги пуштив.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  91
  20
  16 Септември 2010
  Gi ima na bitka od sam pocetok
   
 16. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  На која битка?
   
 17. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Bitka na neretva.

  Што и како е не знам, само го имам многу читано серверов по ексју форуми.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ах добро,
  исто добар сервер е и ludzbunjennormalan. :)
   
 19. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  789.png
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Брао, ултра фул ХД 4к.
   
 21. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  151
  87
  12 Декември 2017
  Машко
  Nema greska :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 22. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  IPTV.community и ТВ и форумот е паднат :(
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  Од денес?
   
 24. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  75
  17
  12 ноември 2018
  Машко
  Sto i e na ovie rapid be ne se normalni a pred 20 dena samo sto plativ za 1 godina..... vcera cel den si gledav top si bese a eve sega veke se e mrtvo. Da se nadevame deka ke trae ova kratko zatoa sto pretpostavuvam ima dosta luge sto imaat lista od rapid , sepak se broj eden so kvalitetot vo evropa za iptv i zalno bi bilo edna takva lista da zgasne
  --- Споени мислења, 3 Јуни 2020 ---
  Da. Sinola gledav top si bese
   
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  Така и јас прв пат кога излегоа 120 еуро платив, после некој ден им падна серверот што и да било, им пишувам на маил ни вракаат ни бутур, после 1 недела дознав за дека смениле име во iptv.comunity па средивме некако па си продолжи.
   

Сподели

Вчитување...