• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Playstation 5

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
никогаш, штом си развија оваков бизнис набави за 500 дај на другарите да ги препродадат по 1000 и кјарот ке го делиме.... пази математика, 100 конзоли да набавиш и да ги продадеш по 1000 евра и тој кјар да го поделите 50/50 (без фискална) значи чиста пара 25 000 евра.... и зошо да набавуваат и продаваат по нормалана цена од која што ке имаат само 2500 евра кјар...? :D али пази, ова е само моја приказна и теорија на заговор, може и воошто да не сум во право.

п.с. заебанции на страна, мене ми рекоа од анхоч (лице на висока позиција) дека при крај на месец ке набават, ама пак ке кажам, со тешка резерва тоа ми го кажаа без никаква сигурност.
 
8 јануари 2013
55
26
skopje
никогаш, штом си развија оваков бизнис набави за 500 дај на другарите да ги препродадат по 1000 и кјарот ке го делиме.... пази математика, 100 конзоли да набавиш и да ги продадеш по 1000 евра и тој кјар да го поделите 50/50 (без фискална) значи чиста пара 25 000 евра.... и зошо да набавуваат и продаваат по нормалана цена од која што ке имаат само 2500 евра кјар...? :D али пази, ова е само моја приказна и теорија на заговор, може и воошто да не сум во право.

п.с. заебанции на страна, мене ми рекоа од анхоч (лице на висока позиција) дека при крај на месец ке набават, ама пак ке кажам, со тешка резерва тоа ми го кажаа без никаква сигурност.
Дај кажи му на тоа лице да тргне за нас на форумов неколку на страна :LOL:
Иначе овие од мобиларава пак ми пишаа денес дали сум бил заинтересиран пошто биле при крај со залиха :ROFLMAO: Ги прашувам гаранција дали има и од каде, ми викаат една година имаш од кај нас :cool:
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
да дополнам, 25 000 евра по човек/газда/фирма а не тотал, значи тотал 50 000 евра.

никогаш, штом си развија оваков бизнис набави за 500 дај на другарите да ги препродадат по 1000 и кјарот ке го делиме.... пази математика, 100 конзоли да набавиш и да ги продадеш по 1000 евра и тој кјар да го поделите 50/50 (без фискална) значи чиста пара 25 000 евра.... и зошо да набавуваат и продаваат по нормалана цена од која што ке имаат само 2500 евра кјар...? :D али пази, ова е само моја приказна и теорија на заговор, може и воошто да не сум во право.

п.с. заебанции на страна, мене ми рекоа од анхоч (лице на висока позиција) дека при крај на месец ке набават, ама пак ке кажам, со тешка резерва тоа ми го кажаа без никаква сигурност.
Мислењето е автоматски споено:

значи највеке што можам да направам е неколку дена претходно да ве известам кога точно ке добијат (доколку добијат) али и ко што кажав пак ке кажам, ако добијат анхоч ке добијат и сите други како сет, нептун итн... така да верувам дека ке има ако не за сите барем за повекето.Дај кажи му на тоа лице да тргне за нас на форумов неколку на страна :LOL:
Иначе овие од мобиларава пак ми пишаа денес дали сум бил заинтересиран пошто биле при крај со залиха :ROFLMAO: Ги прашувам гаранција дали има и од каде, ми викаат една година имаш од кај нас :cool:
 

Vrgood

Intern
20 јуни 2017
101
49
Мислењето е автоматски споено:

значи највеке што можам да направам е неколку дена претходно да ве известам кога точно ке добијат (доколку добијат) али и ко што кажав пак ке кажам, ако добијат анхоч ке добијат и сите други како сет, нептун итн... така да верувам дека ке има ако не за сите барем за повекето.
Мене запиши ме за X :)
 

Vrgood

Intern
20 јуни 2017
101
49
Кај нас ботови не се проблем. Сајтот на Галерија си умира и леџит луѓе кога ќе наврват.
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
А ги прашав, може ли да ви пишам во inbox без like и follow....? Не ми одговорија.... Изгледа неможе. :D
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,566
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Продаваат по препорачаната цена од Сони, а за возврат мора да притиснеш like и follow :D
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
809
396
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
А овиее се збогатија па почнаа гратиси да ги делат
Погледнете го атачментот 96375
Претеризам, тројцата тагнати морале да ги следат нив па уште два профила. Нек се гонат бре.
Мислењето е автоматски споено:

Абе ако треба 2030 ќе земам PS5 ама денар плус не им давам на прекупциве, нек пукнат од мака. ;)
 

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
590
663
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Претеризам, тројцата тагнати морале да ги следат нив па уште два профила. Нек се гонат бре.
Мислењето е автоматски споено:

Абе ако треба 2030 ќе земам PS5 ама денар плус не им давам на прекупциве, нек пукнат од мака. ;)
Исто. Од принцип не давам ни денар појќе. Не би ни сакал да имам PS5 по таа цена.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,658
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно