1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Paypal -vadam pari

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од goranzoran, 3 Јули 2012.

 1. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  54
  28
  27 Декември 2015
  Дали може контакт или нешто да средиме? :)
   
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,872
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ти пратив ПП.
   
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,872
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  up
   
  На aleksnako му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,865
  9,109
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Да го поздравам членот @goranzoran, до сега имав успешна трансакција од 400 евра преку него, сега исто така чекам нова исплата од 800$, можете комплетно да се опуштите и да имате доверба. Може да оди како потврден огласувач @Fatal1ty_ ке го среди за брзо.
   
  the_maker, goran_oh, Fatal1ty_ и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  54
  28
  27 Декември 2015
  Поздрав до @goranzoran и од мене. Имав успешна размена и можете да му верувате на човекот. Фала многу за услугата.
   
  Hustle_till_i_die, goranzoran, goran_oh и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  54
  28
  27 Декември 2015
  Да ни е жив и здрав @goranzoran уште 100 години!! :)
   
  the_maker, filipkir и на Avid им се допаѓа ова.
 7. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  121
  57
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  и од мене плус уште 50 години ;)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  И oд мене уште 20 гoдини плус. Пoтврдувaм и јaс декa @goranzoran е легитимен зa пoдигнувaње пaри. Извaдивме сoлиднa сумa нa пaри без никaкoв прoблем. Гo препoрaчувaм ! :)
   
  На the_maker и goranzoran им се допаѓа ова.
 9. tomi

  tomi
  Guru

  9,865
  9,109
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  10+ трансакции направив. По фер и по ок неможе да најдете. Последниот пат парите ги добив за рекордно време од 1 ден :)
   
  StalkeR, DrMTR и на goranzoran им се допаѓа ова.
 10. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  498
  912
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  @goranzoran е цар - трансакција од четири цифри во долари :) - за рекордно време од 2 работни дена. Се надевам на долга соработка :) +rep
   
  На StalkeR, shooter, DrMTR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Darko123

  Darko123
  Intern

  2
  2
  14 ноември 2014
  @goranzoran , може контакт да се договориме за трансакција? Фала.
   
  На pacerMK му/ѝ се допаѓа ова.
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,872
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Имаш ПП
   
 13. Darko123

  Darko123
  Intern

  2
  2
  14 ноември 2014
  Поздрав до @goranzoran , да потврдам дека е сигурен и професионален, денеска завршивме трансакција. Дури и ако треба ќе прати фактура преку пејпал (invoice). :)
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 14. conspiracy

  conspiracy
  Intern

  26
  5
  27 Април 2008
  @goranzoran pisi pp ili na posledniot mail sto ti go prativ.
   
  На Chiller му/ѝ се допаѓа ова.
 15. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  336
  241
  13 Март 2015
  Машко
  A дали праќаш пари и на 1500 евра колку бараш провизија?
  Напомена за европа е пратката.
   
 16. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,872
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Праќам за таа сума е 6%
   
 17. tomi

  tomi
  Guru

  9,865
  9,109
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  @goranzoran Не сум те прашал може ке им треба и на други, можеш да пратиш пари на Payoneer ? пошто појма немам како функционира картичката.
   
 18. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,872
  2,437
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Неможе
   
  На artweb и vlatko175 им се допаѓа ова.
 19. mitash

  mitash
  Intern

  120
  6
  8 Мај 2007
  Машко
  IT tech
  Поздрав и од мене до @goranzoran дечкото е про.
   
  На artweb и goranzoran им се допаѓа ова.
 20. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  854
  988
  9 Јуни 2011
  Машко
  А царов да не има некое решение за вадење пари и од Neteller? :D
  Дека пред некој месец ептен не исекоа со тоа условите, и буквално веќе не можеме никако да ги користиме парите таму...

  п.с. ме интересира ако не е приватна ствар, парите од ПП ги вадеш у МК или БГ?

  Позз
   
 21. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  Во Мк ги вади.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Zombie

  Zombie
  Gaining Experience

  103
  147
  2 oктомври 2008
  Еве и јас да го пофалам, ОГРОМНА благодарност и респект за @goranzoran!
  Експресно брзо извршена трансакција, му префрлив пари у BTC, два часа подоцна ги добив на рака парите! Ова е веќе втор пат како вадам пари преку него. :D
   
  На artweb и goranzoran им се допаѓа ова.
 23. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  286
  192
  26 Април 2017
  Машко
  успешна соработка 5ка комуникација препорака за дечкото стварно брз и едноставен трансфер фала многу!!!
   
  На artweb и goranzoran им се допаѓа ова.
 24. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  292
  269
  10 Јуни 2011
  Машко
  Има начин како да ги вадиш од нетелер (и скрил)
  најди некоја не многу популарна кладилница/коцкарница на интернет, внесувај ги таму од нетелер и вади ги на картица...
  до скоро тоа ми успеваше преку tipbet.com, со тоа што ако не одиграш ништо (не ги свртиш парите) наплакаа 5% провизија но веке неколку месеци не сум ги користел и не знам дали нешто смениле...
   
  На Fatal1ty_ и stevo15 им се допаѓа ова.
 25. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  834
  415
  12 Април 2017
  Машко
  Само што направив трансакциа, се помина како што треба, може да му верувате.
   
  На goranzoran и DrMTR им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sp1on
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,110
 2. ViktorGrebenaroski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  919
 3. DonFrozex
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,192
 4. Nestoro
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  152
 5. efto
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  2,190
Вчитување...

Сподели

Вчитување...