• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Новите Магента пакети?

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
81
161
Дечки продолжив договор на Магента 1 М 2019 пакет, ама во апликацијата сеуште ми стои дека имам 1ТБ трафик. Нешто не е апфејтовано или ?
Ќе ти апфејтоваат, јави им се на техничка.
Јас им се јавив минатиот месец, рекоа дека е зголемен лимитот иако во апликацијата се уште покажува 1ТБ. One way to find out.
 

Rac58

Gaining Experience
5 јануари 2017
249
167
Скопје

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,649
6,642
www.mikrotikmacedonia.net
Друже дали го праша агентот за ВДСЛ можност на твојата адреса? Кај мене е 30 / 5 со 2ТБ лимит, можно да е само за ВДСЛ 2тб лимит, исто Магента 1 М 2019
Не одев преку агент. Директно во салон на Телеком. Нема основа за vadsl. Далеку сум од базна станица.

Јас им се јавив минатиот месец, рекоа дека е зголемен лимитот иако во апликацијата се уште покажува 1ТБ. One way to find out.
Како зголемен е, а не го гледаме?
 

Ile sopov

Intern
1 мај 2018
35
8
Не одев преку агент. Директно во салон на Телеком. Нема основа за vadsl. Далеку сум од базна станица.


Како зголемен е, а не го гледаме?
Isto i kaj mene jas pred 4 dena napraviv nov dogovori na magenta M I isto pokazuva 1 t ili 1000gb sto e rabotava bi sakal da me informiraat ako ste zapoznaeni ve pozdravuvam i vi se zablagodaruvam.


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,175
7,910
Скопје
Луда работа. Ако побараш ке има, ако не никому ништо. Ке ми доделеле ако побарам на техничка служба. Комедии.
Работата не е луда. Апликацијата не е најверодостоен извор за точни информации. Ти секако ќе имаше 2 тера ама немаше да ги пишува во апликацијата додека не се јавиш да променат или ако не сменат сами.
Само што ти си бот и ме имаш стаено на игнор.
Со ова ќе си останеш бот, другите ќе знаат дека си бот но ти ќе си уживаш со твојата перцепција за светот во кој мислиш дека не си бот пошо не ги читаш моите мислења.
 

hfghfghfg

Gaining Experience
24 мај 2020
88
58
Работата не е луда. Апликацијата не е најверодостоен извор за точни информации. Ти секако ќе имаше 2 тера ама немаше да ги пишува во апликацијата додека не се јавиш да променат или ако не сменат сами.
Само што ти си бот и ме имаш стаено на игнор.
Со ова ќе си останеш бот, другите ќе знаат дека си бот но ти ќе си уживаш со твојата перцепција за светот во кој мислиш дека не си бот пошо не ги читаш моите мислења.
Зошто во апликација да не стои како што му е во договор, како што им е подесено таму во централа. Сигурно податоци зима апликацијата на каков пакет е корисникот.
Телеком од секогаш правеле гомнарии од типот ако пројде пројде. Затоа барајте што мислите дека ви следува, нека има црно на бело.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,175
7,910
Скопје
Зошто во апликација да не стои како што му е во договор, како што им е подесено таму во централа.
Кој рече дека не треба да стои?
Првото нешто што го реков е да се јави на техничка.
Зошто вообичаено луѓето се јавуваат на техничка?
Затоа што имаат проблем.
Тоа значи дека јас мислам дека дрмтшљфртр имал проблем кој треба да му го реши техничка.
А никаде не реков дека не треба да стои.
И јас имав некои проблеми со апликацијата, некои се решија, а некои не (уште стои брзината дека ми е 0.1мбпс, мада реално овој „проблем“ не го ни пријавив).
 

Ile sopov

Intern
1 мај 2018
35
8
Писмено со печат или?
ЈАВИ СЕ НА ТЕХНИЧКА
Se javiv mi rekoa deka ima 2 ter no vo aplikacijata mi stoese uste 1 no mi kaza deka ke go sredat ok e i ne mora da bides nervozan jas samo prasav te pozdravuvam pismeno
 
Update !!!

Веќе зголемиле во апликацијата. 2000 гб месечен трафик. @Rac58 овде ставиле 2147ГБ. лол

Iskreno jas 3 pati I pisav I na kraj se javiv I I'm kazav za problemot rekoa deka do utre ke go sredat toa vo aplikacijata I dobro eve po tebe gledam zavrsila rabota poz
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,649
6,642
www.mikrotikmacedonia.net
Дечки знае некој зошто во апликацијата покажува една бројка (најчесто поголема) за направен трафик, од онаа кога проверуваш на мој.телеком?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,175
7,910
Скопје
Дечки знае некој зошто во апликацијата покажува една бројка (најчесто поголема) за направен трафик, од онаа кога проверуваш на мој.телеком?
Затоа што апликацијата е поажурна, мерачот на сајтот има дилеј.
Ова го пишав веќе еднаш ама ти ме игнорираш изгледа и на некој начин придонесуваш до непотребен спам на форумов.
Шмртр еден.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,649
6,642
www.mikrotikmacedonia.net
Затоа што апликацијата е поажурна, мерачот на сајтот има дилеј.
Ова го пишав веќе еднаш ама ти ме игнорираш изгледа и на некој начин придонесуваш до непотребен спам на форумов.
Шмртр еден.
Да досега беше во листа на игнорирани лица.
 

Julian

Gaining Experience
20 август 2016
179
92
Претходно беше пишан официјален број од телеком агент. Дали знаете кој беше тој? Разлистав не најдов.
 

BorisKjorio

Intern
27 април 2018
14
11
Недојдија бб
Нешто пуштиле срце телеком или фејк дата?Мислам дека беше лимитот на 2тб сега гледам 3 од денеска.
Пакетите со неограничен интернет подлежат на Политика на фер користење од 3 TB за корисниците со активна е-сметка, или 2 ТВ без активна е-сметка. По надминување, услугата се прекинува и во интернет прелистувачот се појавува страница преку која можете да докупите интернет сообракјај од 100 GB за 199 ден. со важење до крајот на месецот.

За С 50гб, М и Л по 1тб екстра со активна е-сметка
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,182
4,375
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Мене ми се јави еден тип да ми понуди претплата (сега сум на А1 но со сериозна мисла да се префрлам), и како за нов корисник пакетот би бил 100/100 со 10TB плус TV со гратис спортски пакет. Сето тоа за 1500 денари. И доплата од 100 денари каналите на за жена ми :)
 

acikaaa

Gaining Experience
22 октомври 2018
102
69
Само многу буљашки ја намалија брзината на интернетот во М пакетот од 50/50 Mbps на на 30Mbps/5Mbps
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,649
6,642
www.mikrotikmacedonia.net
Аха.. Значи тера плус. Штета што сме на бакар така да тој тб+ не ми значи многу. И онака немаш брзина за да направиш толкав трафик.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,767
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно