1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Gecas12

  Gecas12
  Intern

  11
  7
  27 Септември 2019
  Машко
  Imas mi mix 2s za 10k so dogovor vo A1.. ako ti istekvit dogovorot sea mislam deka vredit za tie pari
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Ихаааааа, најдобриот дил кај нас у моментов, не сум знаел дека mi8 е 16к во Анхоч....зимај одма.
   
  Последна промена: 6 ноември 2019
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  778
  361
  10 Април 2011
  дај објасни житисе што е толку многу добар софтверот :D
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Samsung browser како 1 пример, и Samsung pass како втор.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  303
  242
  9 oктомври 2010
  Што тоа? Mi 8? А ночот, а што нема 3,5mm џек, а батар азис 3400mAh... 17к :annoyed:
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  1. батеријата не ја ни гледај, ѕвер е батали спецификација

  2. Ќе се навикнеш на ночот

  3. Телефонот како комплет е подобар од сите до таа цена, и неговите бенефити се далеку поголеми од недостатоците
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  303
  242
  9 oктомври 2010
  4. NO 3.5mm jack!

  [​IMG]
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,415
  988
  8 Декември 2009
  A70, плесио од мајка Блгариа. Цирка 300 ЕУР со вратен данок.
   
 9. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  778
  361
  10 Април 2011
  и што е тука далеку подобро? ова се некој фичери што сите ги имаат само различно име има даваат,

  како да кажам сега миуи е далеку подобар пошто има апп ваулт, game boost, апп лок итн...
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Како да ти кажам што е толку добро кога не си пробал сам? Земи S10, и после mi9, се ќе ти стане јасно.
   
 11. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  778
  361
  10 Април 2011
  нели муабетот беше за а50 како имал многу подобар софтвер, и после ако ти каже не ми се свига. кажи му па земи с10...

  како год доста сујектино, тебе ти е самсунг броусер најбољи пошто е од самсунг, еве може да се симне и на други телефони, не е ништо нарочито
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Пример беше, и на A50 е одличен, а на друг телефон нема Samsung pass, заедно работат.

  Не е најбољи зошто е од Samsung, него зошто е.

  One UI е озмислен за MIUI и сите други скинови сем можеби Oxygen OS
   
 13. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  778
  361
  10 Април 2011
  Не ми ни треба самунг пасс има други такви апликации, еве бросерот ко бросер,

  Може за тебе, мене ништо посебно не ми е оне уи, би ми вршеле работа и двата , никад не би преплатил телефон ради факинг уи
   
 14. gorkas

  gorkas
  Intern

  4
  6
  5 Август 2017
  Машко
  Момци едно прашање, како беше со бонусите кај VIP/А1 ветераните се одзема од цената на уредот во таа тарифата (пример M), или веќе бонусот си е пресметан во самата цена која е пишана на страната...?

  Пошто како што памтам кога обновував пред 2год. ми скинаа 5.000 од цената на тарифата....

  Фала! :)

  Edit: Прашувам зашо денес се јавив и таа ми вика дека бонусот си е пресметан, а како што пишав пред 2 години ми дадоа бонус на цената во тарифата, малце ме збуни....
   
  Последна промена: 6 ноември 2019
 15. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,214
  1,646
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Anhoch PC Market Online - Xiaomi Mi 8 6GB/128GB LTE Dual SIM Black
  Се согласувам, одлична зделка, предобар телефон ...
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,702
  26,317
  4 Септември 2008
  Ни еден Samsung уред сем старите не се преплаќа, дури ефтини се, само они нудат комплетно искуство и никој друг.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  761
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Уште да го имаа на лагер
   
  На DelphiUser и cipiripi им се допаѓа ова.
 18. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,037
  503
  7 Март 2014
  Машко
  Вака, оди на а1.мк отвори го уредот што го сакаш под тарифите имаш Основна цена, од таа сума одзимаш 5к и ја добиваш цифрата за доплата.

  Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
   
  На gorkas му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  778
  361
  10 Април 2011
  дефинирај комплетно искуство... што е тоа што може да се прави на а50 а неможе на друг телефон од тој ценовен ранг?

  мене рецимо камерата од 25мп, тоа точката на екранот, слабиот чипсет, пластиката позади не би ми пружиле комплетно искуство...
   
 20. efto

  efto
  Gaining Experience

  288
  248
  19 Април 2007
  Јас денеска обновив договор на стара тарифа, Vip Free Special. Нарачав онлајн Xiaomi Mi Mix 2s и доплатив 9999 ден.
  Бонусот од 5000 ден веќе е пресметан во цената мојот пакет Vip Free Special кој одговара со цената на A1 Neon и A1 Neo M. Да не беше така ќе требаше да доплатам 4999 ден.
  Мислам дека направив добар избор за 10к, во Анхоч е 19к.
   
  На gorkas и Gecas12 им се допаѓа ова.
 21. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,207
  1,499
  5 oктомври 2007
  Машко
  После 2-3 недели на А50, веќе страшно ми фаали МИУИ. Броусерот не го ни користам, како што не го користев ни тој на Шаоми. Да можев да го избришам ќе го. Самсунг пасс исто така. Користам Ластпасс на сите уреди. Ми фали саглам скреен кепчр како на МИУИ. Ми фалат подесувања да не се закопани 5 нивоа у сабмени. Ми фали брз кјуар/баркод скенер, а не она замената со финта на биксби, со зилијарда процеси у позадина. Левиот скрин на МИУИ е далекуууу по кастмајзб отколку тоа глупото биксби, и тоа морав да го исклучам скроз пошто више беше глупост отколку што користеше. Има уште не ми текнуе.
  Можда навика, и потребно време но сега за сега секој ден по најмалку 3 пати го пцујам софтверов на Самсунг.

  Едит: Муабет неправам за ужасно спориот и непрецизен фингерпринт. Го прави скоро и неупотреблив. Само заден брз ултрасоничен му е мајката. Клик Клик.
  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  Последна промена: 6 ноември 2019
  moongose, DrMTR и на #samurai# им се допаѓа ова.
 22. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  761
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Не е секогаш така, од лева страна кај што е цената имаш за која тарифа се однесува цената и таа е крајна цена која ја плаќаш за телефонот ако ја одбереш таа тарифа на 24 мес.договор

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
 23. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  761
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Ако чепкаш по bootloader (мислам на отклучување) да си знаеш дека Hi communications ја ништат гаранцијата.

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
  На efto му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Нели Мејкерот не ништеше гаранции ако се отклучи бутлоадерот? Нова политика сеа?
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  761
  731
  5 Април 2015
  Машко
  Не знам ни дали мејкерот уопште има врска со Шаоми више, се изгуби , го нема нигде.

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
  На it_boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...