1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,496
  1,817
  5 oктомври 2007
  Машко
  Па преку друг уред мислев.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maki01

  maki01
  Gaining Experience

  64
  50
  2 Август 2017
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,912
  4,135
  1 Септември 2011
  Машко
  На maki01 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,066
  4,354
  28 oктомври 2008
  Xiaomi RedMi K20 Pro во Mobеlix - 26.400 денари
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,496
  1,817
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ова се превари, не е никаков официјален tool, и се полни со вирусчиња и тројанчиња. И не, не работат.
  Ова нема врска со тоа што бара човекот. Ова е ако си заборавил лок скрин пасс или шема.

  Ич не пробувај, или ќе ти текне телефон на кој е регистриран акаунтот, маил или ИД. Нема друго. Ако не ти текнуе, вајп на цел телефон и нов акаунт.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mister

  Mister
  Intern

  113
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  Извинете ако спамувам, ама која цена би се движел Mi Pad 2. Имам еден, сакам да го продадам, не го користам.
   
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,066
  4,354
  28 oктомври 2008
  На gremlin, Avid, Nomad и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,725
  2,043
  25 Март 2013
  Машко
  И тоа со многу добра цена. Грубо 1000-1500 денари поскап ама нема царини, глупости, чекања + 2 години гаранција. Ова е веќе многу добра понуда, ако не го поскапат.
   
  DaVoRkNe, olikomerc, Nomad и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,066
  4,354
  28 oктомври 2008
  И со цена скоро еднаква на офцијалниот дилер:D
   
  Tozo8, mnikolce, Nomad и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. blackelf

  blackelf
  On your way to fame

  599
  501
  14 Декември 2013
  Машко
  upload_2019-7-24_17-1-43.png
  Ваљда не дека одма се распродале.

  Поефтин за 10 денари. Бизнис.
   
 11. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,496
  1,817
  5 oктомври 2007
  Машко
  Да не виде случајно кој како е увозник, сервис?

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 13. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Амако Нет е увозник, АССА е сервис.
   
 14. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,496
  1,817
  5 oктомври 2007
  Машко
  Што би рекле кај лековине, паралелен увоз . Арно е арно, чим се нивнине АССА имам 2-3 позитивни искуства со нив.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,502
  6,794
  21 Јануари 2009
  Добро бе тоа NFC толку е скапо да се вметне во телефон, па да го нема во овој мојов Redmi Note 5 и да не можам да користам NLB Pay?
   
  На despotovikj и farkizz им се допаѓа ова.
 16. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  211
  320
  12 Декември 2015
  Машко
  Nlb Pay е топ ствар. Само со телефон и клучеви излагаш од дома.

  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,502
  6,794
  21 Јануари 2009
  Така така, не знаев, повтори ми... бедирај ме, во случај да заборавам.
   
  DonFrozex, Маша, farkizz и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,417
  1,882
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Која конфигурација? На сајтот не пишува!
   
 19. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,200
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Mi-series camera comparison: Xiaomi Mi 9 vs. Xiaomi Mi 9 SE vs. Xiaomi Mi Mix 3 - Компарација на камерите на жаоми телефони од оваа година спрема тие од предходната.

  Заклучок: MIX3 и МИ8 имаат подобра главна камера од МИ9/МИ9 SE. Pixel binning лоша имплементација :(:(

  Затоа пак се подобри во селфи и имаат додатно широк аголна камера. Уствари MI9 SE e подобар од МИ9 во селфи камера и подобар Loudspeaker...

  Златен покофон Ф1 изгледа има подобра главна камера од новиве модели Ми9/Ми9 СЕ/К20про/К20/9Т пошто го има истиот сензор со МИ8...:(:(
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,774
  27,490
  4 Септември 2008
  Хмм, од кај ми е познато ова?

  Не беше ти тој што се инатеше за ова со мене?
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  71
  91
  29 Јуни 2016
  Машко
  Го заебав копчето за волуме горното. Па да прашам, дали знае некој каде би можел кај нас да го најдам овој дел за Xiaomi Redmi note 5, или да си нарачувам од Али.[​IMG]
   
 22. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,307
  953
  1 Јуни 2016
  Можеш во Анхоч да прашаш.
   
  На Canibalot му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,200
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Сепак во ревјуто се приметува разлика кога е во прашање ноќна фотографија. За денските се тука некаде слични.

  Колку толку музика. Ама пак очекував повеќе .

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 24. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,496
  1,817
  5 oктомври 2007
  Машко
  Многу е важно од каде ти е земен. Анхоч т.е. АССА, не сервисираат телефони што не се од кај нив, а треба да пробаш у ХИ дали случајно е исто со на Редми 5 плус, пошто Ноте 5 како серија не е за европа и не го носеа.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 25. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,912
  4,135
  1 Септември 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...