1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  615
  345
  9 Февруари 2008
  Колку за инфо - од МИУИ 9.6 веќе имало македонски јазик
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,104
  652
  8 Август 2017
  Машко
  Џабе, кога Гоогле не го подржува Мак јазик во сите нивни производи, како на пример што е случајот со Хрватскиот и Бугарскиот јазик.
   
 3. Full_Infected

  Full_Infected
  Intern

  192
  42
  7 Април 2016
  Машко
  Здраво на сите. Чекајќи го А2, налетав на А2 лајт во нептун и во Анхоч.
  Во нептун мислам дека е 16000 денари а во Анхоч околу 12700 денари. Зошто толкава разлика во цените? Дали има некои далавери?
   
 4. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  600
  530
  27 oктомври 2016
  Добро си видел ама не се'. Едниот е 3/32 ГБ а поскапиот 4/64 ГБ... Ама штом ти е мерак да пишиш твое право. Поздрав
   
  На Full_Infected му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Анхоч: 32 GB, 3 GB RAM

  Нептун: 64 GB, 4 GB RAM

  Тоа е разликата :)

  П.С. Ете додека јас пишував, стигнал уше еден одговор :)
   
  На mdeni и Full_Infected им се допаѓа ова.
 6. Full_Infected

  Full_Infected
  Intern

  192
  42
  7 Април 2016
  Машко
  Ах ме примети дека ми е мерак да пишам
   
 7. Full_Infected

  Full_Infected
  Intern

  192
  42
  7 Април 2016
  Машко
  Така. Е сега гледам а2 лајт има помоќна батерија и повеќе ppi на инч во однос на А2.
  Дали по ваше, би стигнал А2 со 6гига рам и 128гига меморија или да си куцнам порачка од нет?
   
 8. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  838
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  А2 лајт има помоќна батерија, има 2 слота за сим плус еден за мемориска картичка, има џек за слушалки (посебен, на А2 е со адаптерче што се брца во type c конекторот)... арно ама не е Шаоми ако не е Шаоми. Никако да направи еден комплетен телефон, ама па колку пари толку музика („големите“ брендови имаат еден куп некомплетни телефони, ама коштаат едно брдо пари, за разлика од Шаоми). Нема Type C конектор, го користи веќе здосадениот СД625 процесор, има веѓа... мене не ми се допаѓа.
   
  На mdeni и Full_Infected им се допаѓа ова.
 9. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
  Бааааш така!!! Шаоми си шаоми.

  Неможе салам флегшип да има. Несмее. Мора или батерија да фали, или да нема Амолед, или да нема стабилизација на камерата... мора да се укења нешто.
   
  Full_Infected, DaVoRkNe, Трајче Дрварчето и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Mister

  Mister
  Intern

  110
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  Има некој проблем со РН5 Про со камерата? Во смисол дека многу споро се старта, и кочи и крашува? Поготово при избор на portrait mode.
  Инсталирав и google камера, и пак исто.
  Се на се, освен дизајн, ништо подобар од стариот РН3

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,462
  6,691
  21 Јануари 2009
  9.5.13.0 сум, неам вакви проблеми
   
 12. Mister

  Mister
  Intern

  110
  35
  27 Јануари 2012
  Машко
  9.6.4.0 стејбл. На сите верзии до сега го имам истиот проблем.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 13. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  148
  166
  9 Март 2016
  Машко
  Јас сум со 8.9.6 Beta и го немам тој проблем.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 14. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  И јас сум на 9,6,4,0 нема проблеми. Да направиш еден фактори ресет комплет се, па ако нејќе да го вратиш.
   
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,871
  4,060
  1 Септември 2011
  Машко
 16. dejanm

  dejanm
  Intern

  88
  28
  15 Јануари 2014
  Машко
  Ма добро е што не гледам нетфликс, иначе кој ќе трошел за нотето 9 во фул хаде
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,442
  6,550
  27 Март 2014
  Нетфликс во Македонија. Кажи друг виц.
   
  На The Geek Boy и [email protected]@[email protected]@N им се допаѓа ова.
 18. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  148
  166
  9 Март 2016
  Машко
  Да, чим нема хаде нетфликс, не вреди телефонот. Ужас.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,104
  652
  8 Август 2017
  Машко
  Не е само Покофоне, многу телефони од средната класа немаат Widevine L1, само не се толку експонирани како овој, пошто нели овој е Чајнизе Флагшип Килер оф Флагшипс
   
 20. dejanm

  dejanm
  Intern

  88
  28
  15 Јануари 2014
  Машко
  Флегшип килер не вреди да фаќаш со мрсни раце од пуканки ради нетфликс хаха :D
   
  На The Geek Boy и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Чекај чекај, што?
  Знам дека е оф-топик, ама ме интересира ова?
  Нема Нетфликс у МК?
  (јбг, не ја следам темата па не знам каква е ситуацијата)
   
 22. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  820
  741
  31 Мај 2011
  има али содржината е значајно помала него таа во америка рецимо, многу филмови/серии нема.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Aха, јасно.
  Пошо баш пред 3 дена си направив акаунт на Нетфликс, и си користам месец дена free trial. Се регистрирав директно преку апликацијата на Smart TV-то и содржината што е тука е со предобар квалитет.
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,462
  6,691
  21 Јануари 2009
  Сами по себе, без дополнување, постовите на дрштркљ се често нејасни. Не си ни прв ни последен.
  Има многу луѓе во МК што си користат Нетфликс, кои не се запознаени со целава интернет сцена и недостатокот на филмови и серии на МК Нетфликсот. Релативно евтино е, и не сакаат да се замараат со симнување од интернет и слично.
   
  На DaVoRkNe и mdeni им се допаѓа ова.
 25. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,442
  6,550
  27 Март 2014
  Се јави "Господин Сезнајко" да ги дообјасни моите постови. Респект !
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...