1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,880
  5,962
  14 Август 2014
  Машко
  Не сум видел дека има ад'с во некоја апликација, ќе проверам.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  Последна промена: 1 Мај 2018
  На bajramo и farkizz им се допаѓа ова.
 2. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  328
  230
  19 Јануари 2016
  Машко
  Турете си адгард или блокада и окпоз на рекламите
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  671
  271
  10 Април 2011
 4. goki1990

  goki1990
  Gaining Experience

  449
  351
  24 Септември 2013
  Машко
  Кај мене никад не сум видел вакви реклами

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  На Krk198 и the_maker им се допаѓа ова.
 5. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  716
  697
  5 Април 2015
  Машко
  ни кај мене, на стабилен сум, европски
  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  427
  271
  25 Јуни 2008
  Тоа велам, но за добар адблокер мора рут.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Mikaxsus и the_maker им се допаѓа ова.
 7. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  427
  271
  25 Јуни 2008
  Моабетов ми е за глобален (на кој не би смеело да ги има), на европски немам проверено.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,880
  5,962
  14 Август 2014
  Машко
  Ја имам ЕУ, нема.
  А кинески не користам па не знам, но опциите ги знам. А чисти АДс од гугл не би смеело внатре во самите миуи апликации да има. Затоа ми е чудно. Дајте скриншот некој.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
 9. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,880
  5,962
  14 Август 2014
  Машко
 10. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  671
  271
  10 Април 2011
  кај мене почнаат од кога ми се апдејтираше од миуи 8 на 9ка
  темите, таму неможам да најдам за гасење, у downloads, security, explorer, music ги гасев...

  How to Disable Ads in MIUI - Tips & Tricks - Mi Community - Xiaomi
   
  На Sukhoi и the_maker им се допаѓа ова.
 11. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,880
  5,962
  14 Август 2014
  Машко
  Имаат од пред некое време таква шема повеќето апликации, и нивни и други кинески. Као и WPS и броузери што се фри. Генерално за миуи треба да се гасат, но ќе проверам за themes.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  427
  271
  25 Јуни 2008
  Ова е во фајл експлорер фабричкиот од Ми со сите системски опции за реклами исклучени, ад сервиси (без адблокер и рут) [​IMG]

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Sukhoi и the_maker им се допаѓа ова.
 13. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  461
  395
  27 oктомври 2016
  Дефинитивно на глобал стабилен и бета ги има, на еу ги нема.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  Sukhoi, the_maker и на bajramo им се допаѓа ова.
 14. gego

  gego
  Gaining Experience

  254
  263
  6 Декември 2009
  Машко
  Телекомуникациски Техничар
  оффтопик: Па нека каже сеа некој дека неќе во ЕУ.
   
  На B@N@N@M@N му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  972
  1,107
  11 Март 2011
  Xiaomi Black Shark

  Денеска случајно налетав на овој телефон, моќни спецификации и веќе е излезен

  Xiaomi Black Shark - Full phone specifications

  Уште почудно, го има и на оглас на реклама 5

  Xiaomi Black Shark

  Погорниот огласувач од Радовиш, мислам дека и порано сум го забележал да продава Ми телефони, сега прашање е дали се оригинали или добри копии (колку што знам порано имаше добри копии на Xiaomi телефони).

  Што мисли мејкерот за телефонот. има ли иднина кај нас и дали е во план да се носи.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  975
  595
  8 Август 2017
  Машко
  Мејкерот појасни дека ќе носе само телефони со Банд 20, односно глобални верзии, доколку овој телефон добие глобална верзија веројатно ќе го донесе.
   
 17. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,685
  1,130
  16 Јуни 2010
  Машко
  Можам да потврдам на Global Stable во фајл експлорер ако го апдејтирате на најнова верзија преку playstore ке имате реклами. У другиве апликации не сум приметил, т.е најверојатно нема кај мене.
   
  На bajramo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Goki Poki

  Goki Poki
  Intern

  46
  32
  14 Јули 2016
  Машко
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,190
  6,301
  27 Март 2014
  Status Rumored
   
 20. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,776
  8 Мај 2007
  Машко
  Само што ми стигна известување од ми за новите правила на приватност....
  Ќе ги користи моите податоци за директен маркетинг, меѓу останатото срање...
  Долго време бев ми-фан.
  Чао ми, жао ми.
   
  На the_maker и bajramo им се допаѓа ова.
 21. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,397
  4,939
  21 Јануари 2009
  Шо значи ова у превод?
   
 22. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  671
  271
  10 Април 2011
  тоа што гугл и фејсбук го прават веке 10+ години?
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,397
  4,939
  21 Јануари 2009
  а бе мене стај ми прашалник

  ме интересира корисникот со пример да ми објасни што би можело да му се случи кога неговите податоци би ги искористиле за таканаречен директен маркетинг
  веројатно нешто ќе еxaggerate што никогаш не би се случило
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 24. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,880
  5,962
  14 Август 2014
  Машко
  Не е нешто посебно сменето, само што сега мора тоа да го напишат и објават :))

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  868
  524
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Една вест од Xiaomi
   

Сподели

Вчитување...