• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која игра ја плешаш во моментов?

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
230
246

bristlebac

Intern
21 декември 2020
36
40
Skopje
dota stil zivota !!!
Мислењето е автоматски споено:

Овие двајцата со Дота, груба пресметка кажува дека играле по 6 часа на ден, секој ден, повеќе од 6 години :)
ziva vistina i povise od 6 saati lazat ...
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,090
1,718
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Овие двајцата со Дота, груба пресметка кажува дека играле по 6 часа на ден, секој ден, повеќе од 6 години :)
Некогаш повеќе, некогаш помалце. Ама па и ништо друго не е играно освен дота во тој период, а и уште 7 години пред тоа е играно дота1. Ама па цел живот се одвиваше околу факултет + играта па турнири, па пари освојување. Воопшто не ми е криво за тој дел од животот, најинтересните мигови ми се во тоа време. Па дури до некаде и горд сум на тоа што сум го постигнал.

А нека не те чуди времето, да стави Стим вкупно потрошено време на игри, горе доле сите тука сме во таа категорија. Дали ќе седиш на социјални мрежи, јутуб, нетфликс, телевизија, игри, сите ние третина од животот или 8 саати на ден ги губиме procrastinating aka уживање во животот.
 

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
230
246

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,548
10,764
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Сосем случајно ја почнав Wolcen - Lords of Mayhem, играва испадна ептен импресивна, игривост, приказна, графика за се и давам 10/10. Не сум љубител на овој жанр ама играва е феноменална

View: https://youtu.be/MBqRQNx4me8
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,288
3,432
Битола
Сосем случајно ја почнав Wolcen - Lords of Mayhem, играва испадна ептен импресивна, игривост, приказна, графика за се и давам 10/10. Не сум љубител на овој жанр ама играва е феноменална

View: https://youtu.be/MBqRQNx4me8
Ја играв како замена за D3. Многу ме бендиса. ARPG од овој тип многу сакам. Како тоа случајно ја начека?

Инаку еден проблем имам со игри од ваков тип - replayability не нудат сите како што треба. Diablo3 ми се смачи веднаш. Path of Exile исто така. Wolcen исто така. Не ме држат на подолго.
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,548
10,764
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ја играв како замена за D3. Многу ме бендиса. ARPG од овој тип многу сакам. Како тоа случајно ја начека?

Инаку еден проблем имам со игри од ваков тип - replayability не нудат сите како што треба. Diablo3 ми се смачи веднаш. Path of Exile исто така. Wolcen исто така. Не ме држат на подолго.
Мислам дека ја видов на Fitgirl сајтот, па викам ајде лекција за синот да му објаснам што е тоа магија, ме праша пред некој ден, малецок е 3 години има. Ај викам ќе ја симнам и ќе му објаснам, се мислев прво Nox да му ја покажам ама ај велам оваа има поубава графика. Ја заиграв и не можам да ја оставам сега, а иначе освен Nox никогаш не сум играл ништо вакво, ни слично.
 
23 декември 2020
33
34
Ghost of Tsushima :Legends. Игра која ги посра сите "live services" игри според мене. Како дел од бесплатното длц на главната игра, добиваш одличен 2/4 ко-оп слеш лајт РПГ гејмплеј со своја прича и endless horde mode. Не те гушат со бустери, токени и остали срања, туку целиот твој прогрес е таман балансиран. Кога кје се стигне макс левел има и доста иновативен raid од типот на Destiny. Одлично изненадување од free dlc, и ја препорачувам за секој што ја има Ghost of Tsushima.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,582
977
Ги играм Јакуза игрите, Кивами 1, 2 и Зеро, in that order, како припрема за ремастерот на 3,4,5 во Јануари. Оваа Зеро нема аутосејв и сега после Кивами 2 ми изгледа како ептен олд скул, 4 чаптери имаш вовед how to play. Трошеш пари за упгрејди и слично, имаш лоадинг на секој продавница. Требаше прво Зеро да ја играм, ама вака подобро ги познавам ликовите.
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
150
128
Еве, што ми текна не знам. Да дочитам вичер книгите и да ги изиграм одново 2 и 3, а и кецот да го пробам. Палам кецот завчера, не можам... prologue изгасив.

Ај вчера уште една шанса, опс 7-8 саати се оставив си уништив sleep schedule. Се чудам КАКО полски аматери да направат ваква игра од прв пат. Завршив Act 2 и толку многу избор имав и се е од колку сум претпазлив. Ама, јас очекувам од играва hand-holding и тотално ме сјебаа. Најдобра детективска игра, unexpected.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,690
1,277
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Blades of Time :)
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
602
615
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Tera
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
161
219
Новата AOE II DE изгледа одлично на UltraWide. Задоволство да се игра RTS.

Погледнете го атачментот 95622
Мислењето е автоматски споено:

Кој се сеќава на читовите?

Погледнете го атачментот 95623
aegis, marco, polo, how do you turn this on, robin hood, lumberjack, cheese steak jimmy’s, rock on.... тоа ми текнува...:D
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,288
3,432
Битола
aegis, marco, polo, how do you turn this on, robin hood, lumberjack, cheese steak jimmy’s, rock on.... тоа ми текнува...:D
мене само оваа за шелби-то ми текна. треба да ги изгуглам. xD Ама спремна им е многу направена еве нови експанзии вадат (сега јануари ќе има нова).
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,149
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
tuck tuck tuck / medium rare please / <censored> / give me liberty or give me coin /. Моментално на овие се сеќавам :D ме натера сеа да ја спуштам.
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
161
219
мене само оваа за шелби-то ми текна. треба да ги изгуглам. xD Ама спремна им е многу направена еве нови експанзии вадат (сега јануари ќе има нова).
И се имам навраќано од порано доста пати... со обзир на тоа дека старата верзија е мала не ја ни бришам, си стои на диск.
Definitive edition ја немам играно...
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,288
3,432
Битола
Definitive edition ја немам играно...
Мора обавезно. Многу е подобрена (текстури, резолуција, целосен AUDIO remake, СИТЕ КАМПАЊИ ОД СИТЕ верзии + нови кампањи, multiplayer многу добро среден, еден тон addons за игра, 50тина Quality of Life фиксови што ја модернизираат, итн.).

Има 50тина кусур цивилизации.
 
Последна промена:

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,680
3,846
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Destiny 2

destiny-2---button2-1491517619460.jpg

И AC: Origins, колку делови и да изиграм ова никад не здосадува :)

 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
538
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Red dead redemption 2
Играта е masterpiece, конечно најдов време да ја поиграм.
Прво ја симнав од замунда да видам како ќе се понаша на овај хардвер што го имам, ок е на 1080п со комбинирани high-medium settings мин. 40фпс.
Па решив да ја купам, вреди за секој цент потрошен.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,485
Мислења
845,337
Членови
29,298
Најнов член
Karakonzon
На врв Дно