1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Rikimaru, 10 Август 2016.

 1. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,307
  2 Август 2009
  Мислам дека после главниот storyline, споредните мисии ќе ти здосадат побргу него што очекуваш. После 5-6 мисии ти скурчува да веслаш 45 минути до нареден остров за да ги правиш истите ствари што си ги правел на претходниот. Освен култот, нив избоди ги сите.
   
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,132
  1,479
  26 Март 2016
  Даскал
  Ќе видиме како ќе тера. Origins убедливо најдобра AC игра досега што сум ја играл и секоја мисија (главна и споредна) уживав додека ја правев вклучувајќи се преостанато како загатки, тајни места, работи за отклучување итн. итн. Ме запрепасти Origins и дооолго време ја играв. Оваа е дупло поголема велат. Ќе видиме како ќе тера. Ама мора да кажам дека фасциниран сум од египетската култура, сетинг, пејсаж, амбиент, музика, итн. така што тие работи одеа во прилог за тоа Origins да ми е омилена AC од сите. Ќе видиме колку ќе ми се допаднат грчките острови. Ама немав проблем со BlackFlag (сличен setting).
   
  Последна промена: 6 Април 2020
 3. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  900
  2,267
  12 oктомври 2014
  Машко
  Дечки,има некои најави дали и кога ќе ја кракнат RDR 2?
  Или да си ја купам,да не чекам бадијала ?
   
  На Arkturus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  61
  44
  13 Февруари 2018
  Машко
  Играта бара 24/7 онлајн за играње, што значи или ќе помине доста време, или не би ја кракнале.
  Ваљда им е ова некоја заштита што им „гарантира“ некракнување, ама у исто време е и катастрофа. Ако немаш интернет, жими мајка ќе играш. Играта не се вклучува.
   
 5. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  900
  2,267
  12 oктомври 2014
  Машко
  Има варијанта да се игра офлајн.Се продаваат на нет за симболична сума (2-5евра)
  Другарот @deadpool ја игра така.
  Јас ќе ја купам таа варијанта денес/утре.

  Sent from my SM-G975U using Tapatalk
   
  На Anungunrama и tupacan им се допаѓа ова.
 6. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,307
  2 Август 2009
  Благодарение на кој ја игра така ме интересира? :p

  Очигледно пак ќе се развие муабет на истава тема, а претходниот пат кога пишав дека имам решение за како да ја играте RDR2 за енормни 2-3 евра ме утепавте во пораки, ќе пишам јавно овој пат:

  plati.ru

  Јас ја свртев преку Epic Launcher методата што ја имаат, за Steam не знам како е затоа што немам пробано. FAQ од претходниот пат кога пишав:

  1. Дали е безбедно?
  - Безбедно е, имам преку 10 игри од истава страна земено, во најголем дел од времето или ти даваат акаунти на кои што можеш да ја играш, или ти праќаат offline верзија од game launcher-от на кој што е играта за да може да има неограничен број луѓе поврзани на истиот акаунт.

  2. Зошто е толку евтино?
  -
  Немам прецизен одговор на ова прашање, али битно е дека работи. Со методите кои ги користат, и 0.30$ да е цената, они пак ќе се во профит.

  3. Oh no, купив акаунт за игра и не можам да се логирам, што да правам!?
  -
  Нема потреба за паника, на огромен дел од овие огласи пишува дека има гаранција акаунтот што го добиваш. Едноставно пишете му порака на продавачот од кој што го купивте акаунтот, и во рок од неколку саати ќе добиете нов акаунт. На другар му сменија преку 10 акаунти за GTAV:O no questions asked, се дур им пратиш доказ дека не можеш да се логираш на акаунтот. Јас па имав среќа, и уште го користам првиот кој што го добив.

  Секој пат имам со картичка плаќано, и ниту еднаш не ме "изиграле" на било кој начин. Немаш некои скриени субскрипции или нешто, си плаќаш толку колку што си гледаш дека треба да платиш. Зависи од вашата среќа, на акаунтот кој ќе добиете голем дел од времето има и други игри, тие си ги добивате како бонус. Исто така, благодарение на @deadpool дознавме дека доколку плаќате со картичка од Комерцијална, најверојатно ќе треба да се јавите за да добиете код за потврда бидејќи оваа страна не им била доверлива (или нешто слично во овие граници). Јас преку Стопанска сум ги немал овие драми.

  Ако имате нешто нејасно, слободно прашајте.
   
  На Arkturus, tupacan, TATA_MATA и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  Ова или ќе ти се заблагодаруваме сите или ќе те пцуеме, трето нема... :D
   
  Gaston, xhktw и на Avid им се допаѓа ова.
 8. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,307
  2 Август 2009
  Ајде, ќе видиме. :)
   
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Ако со Стопанска фуче, а на Комерцијална им е делумно сумњива, на НЛБ ќе да им е скроз забранета xD
   
  На Gaston и xhktw им се допаѓа ова.
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,307
  2 Август 2009
  Stopanska niggas feastin'
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 11. deadpool

  deadpool
  Intern

  41
  25
  31 Декември 2018
  Така е, благодарение на тебе што ми даде сигурност да пробам со русиве :) иако и ја бев скептик и се изначитав и на редит мислења, ама ете без проблеми ми функционираа Ред Дед 2 на Стим и Детроит на Епик. Подобра опција ми е со Стим пошто ти даваат јузер и пасворд со кој што се логираш и кога сакаш можеш да се логираш и со твојот акаунт. Се случува да почекаш некоја минута затоа што некој друг се логира и одма се гаси конекцијата штом ќе влезе во главно мени. Со активатор преку Епик, не смееш да се логираш на твојот акаунт додека не ја свртиш играта зашто ќе мора да плаќаш пак.

  Исто така, со Епик активаторот мора да ти биде блокирано Њиндоус апдејт. Активаторот ја губи функцијата со апдејт. Со Стим верзијата, се си работи регуларно како твој личен акаунт.
   
  Последна промена: 24 Април 2020
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,701
  9 Февруари 2011
  Проба некој со НЛБ?
   
 13. Derof

  Derof
  Intern

  106
  47
  16 Јануари 2016
  Машко
  Од кој продавач земавте?
   
 14. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,512
  1,969
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Вчера ја кушив RDR2 од plati.ru, offline верзија за 2 еур. Сабајле заврши симнувањето, имав некои дилеми околу стартувањето, па го контактирав продавачот на чат преку сајтот. Ептен респонзивен, ми објасни што не ми беше јасно и еве ја играта си фучи.

  Користев disposable картица за плаќање, сепак не ми беше сигурен сајтот.
   
 15. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  300
  237
  17 Јануари 2013
  Машко
  И за што у ствари си ускратен ако ја играш офлајн верзијата?
   
 16. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,307
  2 Август 2009
  Не можеш на онлајн серверите да играш.
   
 17. Maja73

  Maja73
  Intern

  1
  0
  22 Април 2020
  Женско
  Ќе го биде ли асален крак за ФМ20...
   
 18. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  982
  1,713
  20 Јануари 2015
  Машко
  Маја, 40 годишна жена чека крак за ФМ 2020... хммм :rolleyes:
   
  Gaston, Avid, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Ептен ја подмлади.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,483
  2,701
  9 Февруари 2011
  Некој баниран по n-ти пат ќе да е @Maja73 ... или е некоја похотна гејмерка неразбрана од околината.
   
  На goce03 и Avid им се допаѓа ова.
 21. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  301
  318
  5 Јануари 2014
  Машко
  може ли да се купи клyч за re3 од сајтот plati.ru ? Ако ја има некој купено нека ми прати линк во пп од селерот
  фала
   
 22. alexandar23

  alexandar23
  Intern

  37
  14
  29 Јули 2017
  Машко
  Стим верзија? Ако да, дали успеваш да ја стартнеш во стим офлајн мод или ја старташ во онлајн мод па гасиш нет? Кај мене не сакаше да се стартне во офлајн мод, ми бараше Log in на Rockstar Social.
   
 23. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,512
  1,969
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Играта се игра во offline mode, не можеш online.
  Поточно, прво требаше да ја играм некои 5 минути додека Steam-от е online, па да ја исклучам играта и да стиснам "Steam Offline" на нивниот програм. Потоа си продолжуваш да си играш во offline mode.

  Најдобро да го контактираш продавачот, можеби процедурата им е различна.
   
  На alexandar23 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  758
  1,212
  3 Јануари 2019
  Машко
  Инаку, кога сме кај Plati.ru - дали знаете дека на истиов тип на продажба на игри функционира и на eBay, но игрите и претплатите се со малку повисоки цени.

  Искрено, eBay е каде-каде посигигурна страна за да "купувате" вакви игри. Се функционира на истиот принцип, плус сте ќе бидете на платформа каде што нема да имате никаков проблем да платите со било каква картичка. Ниту па да му ја мислите дали е безбедно или не.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  578
  287
  14 Април 2012
  Машко
  Ја најдов на ебај, можно е да се добие бан на оргиналниот или пак некои вируси да се добијат нз колку е безбедно.
   

Сподели

Вчитување...