• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Затоа реков НЕ. Нема ваљда за твои пари да бидеш бел глушец.
Како фан на Хуавеи се слагам. Да излезе Harmony OS и да ги портираат сите апликации тек тогаш можеш да размислуваш.

До тогаш Хуавеи се погрешен избор.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
377
387
Како на Huawei се инсталираат апликациите што не ги има во таа AppGalerу? Сакам да земам HUAWEI P SMART 2021 ама не би сакал да влегувам во пребарувач само да користам Youtube и поради тоа да немам нотификации за нови видеа.

Некаде читав преку Apkpure или Аpitode да се инсталираат, а гледав видеа дека и така не можат да се користат.

Ако има некој активен вечерва а знае како нека пише што е можно побрзо да знам дали да го земам телефонот. Без разлика што е добар телефон не би сакал да немам апликации како Youtube, Gmail и други Google апликации.
Преку apkpure пробано ја инсталира, но не ја уклучува
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
 
3 јуни 2009
607
36
Преку apkpure пробано ја инсталира, но не ја уклучува
Видов и тоа па ова беше еден од условите да земам Samsung A21s. Да не беше проблем со апликациите немаше да земам Samsung туку Huawei P Smart 2021 највеќе заради големата меморија.

Туку Samsung A21s ми е прв во животов телефон на кој не му се вади батеријата, со полнач со брзо полнење, повеќе камери и цњл телефон да е екранот Не сум тип кој ги менува телефоните на година две па може да терам со телефон дур не му извадам душата од користење да ослабне повеќе, нешто да се оштети.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
За оние корисници кои сакаат да инсталираат Google Play Store и се останато со него :
1. Инсталирате DualSpace
2. Инсталирате преку DualSpace се останато што ви треба
Брзо едноставно, без дополнителни глупости и апликации, фукнционира 100% пробано и тестирано на EMUI 11.0.0.151 (p40 pro)
View: https://youtu.be/ooxk-_bx-Bs
 
Последна промена:

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
74
184
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Dali moze da se instalira nlb klik na p40 lite?
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
74
184
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Fala za pomosta decki
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,465
1,025
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
како на p30 pro во always on display да ми покажува пропуштен повик, све пробав не успев да го решам проблемот, вибер ватсап месенгер, смс ми ги покажува ова само не чаре?
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7


Силиконската долина а.к.а гугл ги финансира демократите т.е. Бајден.

Си сакаат да шиткаат повеќе софтвер на Хаваи.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

DaniDaniel

Intern
5 јуни 2020
5
13
Дечки, мислење за СМ33 слушалките (пишувам тука пошто претпоставувам доаѓаат во пакет со некој од телефоните)? Каков е звукот?
Не ми треба нешто профи, али да е задоволителен за музика слушање.

 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64

Andrei

Intern
22 февруари 2016
6
0
Скопје
Andrei's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3 2300x @ 3.5-4Ghz / DeepCool Gamaxx 200T
Motherboard
Gigabyte A320M S2H-V2
Storage
Kingtson A2000 256GB NVME / WD Blue 1TB 64Mb Cache Sata 3
PSU
Cooler Master MWE 650W Bronze
RAM
Kingston 16GB (2x8GB) 2666Mhz CL16
Video card
XFX RX570 4GB
Case
Cooler Master Q300L
Mouse
Logitech G102
Keyboard
Genius Scorpion K10
Audio
eShark Kugo
Monitor
BenQ BL2480
OS
Windows 10 x64
Дечки имам П смарт 2019, пред 2 дена ми стигна пач за Ноември. Денес се видов со другарче кое го има истиот телефон, него за Јануари му стигнало вчера. Јас сум на телеком он е на А1. Што е форава со Телеком што касни толку назад со пачови? Дали ако ставам сим од А1 ке пуштат некој ОТА update? Пробав и преку HISuite не дава понов од ноември.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,861
28,806
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
А има ли на овие слики уште некоја референца, као П30/40?
Еве ти референци,

M40 Pro,
S21U E2100,Fuji X-T30

Хинт, ова е со release firmware нa S21U E2100, замисли што би било со најновиот од крај средина на Февруари.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,085
2,620
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
tripod + huawei p40pro + huawei p30pro =


превземено од huawei p40pro facebook group
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,471
669
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7


Ауууу 1" (еден инч) сензор во P50 серијата.

И оваа година ке попарат Хуавеи на Dxo mark.

Ајфонот е стварно јак за слики ама за мој вкус се слагам со dxo mark дека се број 1 во overall capabilities.Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,331
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно