1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од ARMac, 12 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  На Metuzalem и bicikle им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Честито :)
  Колку збира танкот?
   
 3. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
 4. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
 6. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
 7. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  469
  903
  15 Март 2016
  Машко
  @Chaeld10_8 со среќа

  @krema ако е 22мм тогаш е 2мл, ако е 24мм, 3.5мл
   
  На krema и Chaeld10_8 им се допаѓа ова.
 8. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Екстра го мотав 6круга на 2.5мм излезе 0.80ohm ss316l на 9w вади Феноменален вкус како што знаете ова е мтл Rta

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 9. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  И вака е екстра ако на некој не му пречи што виси еве на пример Мене :) IMG_20190330_213316.jpeg

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  MikickoHC, Metuzalem и на bicikle им се допаѓа ова.
 10. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
   
 11. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Да го има Али плус имам и мента во течноста супер е :)

  Испратено од ЧипиЧан
   
 12. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  60
  72
  31 oктомври 2016
  Машко
  Здраво дечки, од дамна ве читам и сега се решив да пишам и јас нешто тука и да се претставам :) Релативно нов вејпач сум, ме фати мерак летото кога пробав JUUL, и од тогаш навака сум ептен "навлечен"... Прв вејп ми беше Aramax Power од умбрела, релативно добар вејп, сега моментално користам Drag 2 Mini. За 10тина дена би требало да ми стигне Uwell Caliburn (pod-system) од фасттек. Сега за сега толку, се надевам ќе ме прифатите во друштвото :p

  Поздрав и секое добро :)

  *успат дајте некоја препорака за RTA тенк за drag mini-то*
   
  На OldSchoolPvP, Chicco69, Sharlovski и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поздрав @zdrnik и добредојде во нашата вејперска секта.
  Индексот е многу корисна алатка за снаоѓање во огромната тема, исто така и наведи дали преферираш усно или дробно вејпање. :)
  Puff :cool:
   
  На gokica и zdrnik им се допаѓа ова.
 14. nikolaa96

  nikolaa96
  Gaining Experience

  48
  57
  17 Март 2019
  Машко
  Поздрав @zdrnik , јас го чекам drag mini да ми стигне, а читам дека ти го користиш, ако не те мрзи пиши како те служи, дали си задоволен итд :)
   
  На zdrnik му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  @zdrnik
  Заборавив да прашам, зошто токму под систем?
   
  На zdrnik му/ѝ се допаѓа ова.
 16. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  60
  72
  31 oктомври 2016
  Машко
  @krema

  Па преферирам дробно, ама нарачав под систем така да ке се влече и усно :) Под системов ќе ми биде како бекап, дур го полнам drag-ot... А и некако ми праи мерак зашто е мало и просто, ми смета да носам "кутија" со мене дур сум излезен.

  @nikolaa96

  Минито мене ми е бомба, пре задоволен сум. Ќе го користиш неговиот тенк или некој друг? Јас го користам неговиот со 0.14 ohm греачите. Единствена маана му е батеријата, мене не ме издржува цел ден... Максимум до 21h и морам да го дополннувам..
   

  Прикачени датотеки:

  На krema и nikolaa96 им се допаѓа ова.
 17. nikolaa96

  nikolaa96
  Gaining Experience

  48
  57
  17 Март 2019
  Машко
  Да да цел кит го имам нарачано и 5 од овие греачи. Значи убаво лежи на рака, топ. coils.png
   
  На zdrnik му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  влези, не се страми :)
  од тоа што имам обс ако не за вкус, механички е доста издржлив и лесен билд. Мене ми се допаѓа и вкусот. нека се изјаснат @Ace Lud и @MikickoHC за рта дробно, према мене тие се нај-дробџии, а на вотофо некако сите му се дивиме, само сепак почекај некој поискусен. Мада Мики имаше слично вотофо (дрипер е неговото)
   
 19. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  OBS си е obs добар и издржлив иако јас лично за арома повеке ги сакам KYLIN кецот и OFRF gear. Profile rda го имам и е нешто феноменално (се разбира за тие што можат да повлечат јако), го терам на 45-50w. Танкот profile и јас чекам да се појави но како што гледав по видеа сите го тераа на 80-90w така да кога ке го имам ке кажам што и како е.


  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
  На MikickoHC и bicikle им се допаѓа ова.
 20. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Само да го поправам @Ace Lud а и со право.Од толку ОБС танкови почнавме да ги прекрстуваме. Тоа е OBS engine nano.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  Мики мислам дека нешто лошо го разбра колегата Аце. Генерално обс се изджливи, а Аце го коментираше дриперот профајл.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко
  Caiman V4 Full Metal Jacket

  [​IMG]
   
  На OldSchoolPvP, Metuzalem, gokica и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  Шефот од англија пратките ги пушташе по Royal mail (ефтината варијанта без тракинг), така?
   
 24. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,087
  2,411
  28 Јануари 2017
  Машко
  Без тракинг е.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 2 Април 2019
  На MikickoHC му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  А што викаат Србиве дека на новиот сајт веќе не враќал ДДВ (повисоки цени)?

  Или нема врска?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...