1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Под 2 отиде а 6и7 се резервирани за утре

  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
  На AleX Vapes му/ѝ се допаѓа ова.
 2. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  127
  353
  9 Август 2010
  50% Попуст на минимум 200ML.
   
 3. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  153
  58
  23 Февруари 2017
  Машко
  Купувам греачи за UForce T2 (N1, N2, N3, U2, U4, U6, U8 па дури и P2) доколку има се разбира
   
 4. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  52
  58
  31 oктомври 2016
  Машко
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,627
  742
  3 Март 2018
  Умрела њама? Земи од фитофарм 1л од аптека бисер во бисер, ја еве 200-300млл имам ињтерано, арнен сум xD
   
  На zdrnik му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  21
  13
  11 Мај 2016
  Машко
  Продавам Geekvape Griffin rta.
  Во кутијата сеуште стојат стварите со кои дојде кога го купив.
  Има едно резервно стакло,резерва о-рингови,мал клуч и резерва шрафчиња.
  Плус во комплетот е вклучен и top airflow додадок кој си го купив посебно.
  Атомизерот е активно користен околу 2 недели.Го продавам бидејќи се префрлив на mouth to lung.Комплет за 1500 денари.
  griffin.jpg griffin11.jpg
   
 7. gokica

  gokica
  Модератор

  8,391
  10,199
  13 Јуни 2009
  $33.61 Authentic Smoktech SMOK TFV8 Sub Ohm Clearomizer - 6ml / 0.15-0.28ohm / stainless steel + glass at FastTech - Worldwide Free Shipping

  Купен пред недела дена. Ставен еден грејач T8-Q4 и користен со две полнења. Пареата е лудило меѓутоа мене не ми одговара зашто навикнат сум на ниски вати. Многу пареа ми е вака.

  Знам дека никогаш нема да го користам па додека да стои и фаќа прашина нека ужива некој мераклија.

  Доаѓа во оригиналното пакување со сите додатоци и уште два нови неупотребени грејачи. Едниот RBA dual coil за виткање сам. Веќе е навиткан од фабрика. Плус во пакувањето има и памук. Другиот е V8-T8 кој е исто така неупотребен.

  Цена 1000 денари.

  Edit: Продадено.
   
  Последна промена: 26 Мај 2019
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  233
  239
  23 Март 2016
  Машко
  Друштво има некој никотин вишок за продавање, пишете останав без ич, или има ли во умбрела знае ли некој или од каде да нарачам?

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 9. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,627
  742
  3 Март 2018
  pico комплет во локална кинеска продавница (али во кичево)2000 ден. И пази, бактериите не ги продаваат башка.
  течност 200 денара 30 млл
   
 10. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  233
  239
  23 Март 2016
  Машко
  Па добра понуда незнам што има тука лошо.

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,627
  742
  3 Март 2018
  Што не ги делат батериите... :D Не дека е лошапонудата.
   
 12. VApeVape

  VApeVape
  Intern

  24
  15
  4 Април 2018
  Машко
  $29.92 (Free Shipping) Authentic Vaporesso Skrr Sub Ohm Tank Clearomizer (TPD Edition) (Skrr, Silver (TPD)) at m.FastTech.com

  $11.71 (Free Shipping) Authentic Vaporesso Skrr Replacement QF Strips Coil Head (3-Pack) (Skrr QF Strips, 0.15ohm, 3-Pack) at m.FastTech.com

  Vaporesso SKRR atomizer staven samo eden coil za proba so 3 qf strips novi so atomizerot sleduva rezervni gumici i glass kako nov

  cena 1300 komplet ili menuvam za zeus dual rta


  Испратено од ANE-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 13. VApeVape

  VApeVape
  Intern

  24
  15
  4 Април 2018
  Машко
   
 14. martinmmm

  martinmmm
  Intern

  3
  1
  27 Мај 2019
  Машко
  prodavam kangertech togo mini kupen od city mall 3100 go davam za 2000 den uste pod garancija so kupita i sve sto ide so nego 61149724_347961669195593_6736205073296130048_n.jpg 61302085_406015283323109_1940442958494957568_n.jpg
   
 15. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  988
  2,224
  28 Јануари 2017
  Машко
 16. martinmmm

  martinmmm
  Intern

  3
  1
  27 Мај 2019
  Машко
  pa kupiv vola mod i vaparesso skrr atomizer i ova taka mi stoi ne planiram da go upotrebuvam vise zatoa go prodavam
   
  На Sharlovski му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  15
  18
  29 Јуни 2017
  Машко
  Nekoj da ne prodava ultrasonicna kada?

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 18. vaskoboya

  vaskoboya
  Gaining Experience

  143
  169
  17 Септември 2014
  Машко
  Или две :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 19. martinmmm

  martinmmm
  Intern

  3
  1
  27 Мај 2019
  Машко
  Da ne prodava nekoj pod ?
   
 20. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  21
  13
  11 Мај 2016
  Машко
  Промена на цена-1200 денари
   
 21. bojan dimkovski

  bojan dimkovski
  Intern

  12
  7
  13 Февруари 2014
  Машко
 22. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  254
  528
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Продавам:

  1. Мод SMOK Alien AL85 заедно со Samsung INR 18650-25R
   Модот е како нов, го добивате со фул пакување, батеријата нема повеќе од 10 циклуси направено.
   Цена за комплет: 1600 ден.
  2. ВГ од Aмбрела: од 500 мл шише измерено 453 г (визуелно околу 35% употребено). Рок на употреба: 12.01.2020
   Цена: 150 ден.
  3. Ароми:
  • 30 мл Cookie Dough Ice Cream - Chefs Choice - околу 90% останато
  • 30 мл Glazes Dougnut - Chefs Choice - неупотребено
  • 30 мл Devon Cream - Chefs Choice - неупотребено
  • 30 мл Sweet Strawberry - ТFA - неупотребено
  • 30 мл Strawberry Cheesecake - Chefs Choice - околу 95% останато
  • 10 мл Cereal 27 - Capella - неупотребено
  • 10 мл Berry Cereal - TFA - неупотребено
  • 10 мл Honey Circle cereal - TFA - неупотребено
  • 3*10 мл Juicy Lemon - TFA - едното околу 95% останато, другите две неупотребени
  • 10 мл Golden Butter - Capella - неупотребено
  • 10 мл Blueberry Jam - Capella - околу 98% останато
  • 10 мл Pineapple - TFA - околу 98% останато
  • 10 мл Coconut Extra - TFA - неупотребено
  • 10 мл Sweet Cream - TFA - неупотребено
  • 10 мл Chocolate Chunks - Wonder Flavors - неупотребено
  Цена: -15% за неупотребените односно од 80-230 ден зависно што сакате.
  -20% за употребените (Сите што се употребени се колку за еден/два микса само)
  (Цена за неупотребени)
  30мл Chefs Choice - 150 ден.
  30/10мл TFA - 170/80 ден.
  30/10мл Capella - 230/110 ден.
  4. RDA/RTA
  • SERPENT SMM 24MM RTA BY WOTOFO X SUCK MY MOD - Цена: 600 ден.

  • Копија на Reload RTA и Apocalypse GEN 2 RDA - Цена за двете заедно: 600 ден.
   

  Прикачени датотеки:

  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 23. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  254
  528
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Од аромите останато:
  10 мл Cereal 27 - Capella - неупотребено
  2*10 мл Juicy Lemon - TFA
  10 мл Golden Butter - Capella - неупотребено
  10 мл Pineapple - TFA - околу 98% останато
  30 мл Sweet Strawberry - **Capella - неупотребено
  10 мл Chocolate Chunks - Wonder Flavors - неупотребено
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  172
  278
  3 Февруари 2019
  Машко
  Продавам Атомизер Копервапе Хусар рта
  $19.23 Coppervape Hussar Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 5.7ml / stainless steel / 22mm at FastTech - Worldwide Free Shipping
  дополнително со него иде:
  $2.92 Replacement 510 Drip Tip Top Cap for Coppervape Hussar RTA Atomizer at FastTech - Worldwide Free Shipping

  $1.40 Replacement Airhole Pin Post for Coppervape Hussar RTA Atomizer - 1.3mm diameter airhole at FastTech - Worldwide Free Shipping

  плус дрип типот немам линк од него... ако треба ке го најдам линкот од него дополнително.

  Атомизерот дава одличен сочен вкус,значи вкусот го има и тоа многу. Јас користам други атомизери и така ми стои неколку месеци,вкупно нема ни 7,8 полнења поминато. Со атомизерот идат два воздушни инсерти од 2мм и 2,5мм мене ми беа многу отворени(не е мој стил на парење) па дополнително докупив воздучен инсерт со 1,3мм отвор па ми е тесно.
  И многу многу не се позамарав бидејки користам други атомизери. При полнење малку ми протекуваше од отворот за регулација на воздух,можда дека ми беше прв атомизер па незнаев да викувам сеуште. Гумиците не ги сменив,така има два пара резервни гумици и два пара штрафчиња. Ако се сменат гумиците,можда и нема да протекува само на полнење.
  Како и да е,бидејки ми седи така дома и фака прашина нека иде за 600 денари.Тоа е повеке од дупло помалку него колку што чини.
  20190311_205447.jpg

  20190311_202319.jpg
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 25. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  52
  58
  31 oктомври 2016
  Машко
  Продавам Vandy Vape Pulse X мод.
  Го имам од 20ти мај, користен две недели, и од тогаш ми фаќа прашина.
  Модот е супер, ама јас го баталив и не ми треба повеќе зашто се преориентирав на pod системи.
  Цена: 1500 денари.

  ПРОДАДЕНО
   

  Прикачени датотеки:

  Изменето од модератор: 28 Јуни 2019
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  833
 2. Kajsibebraat
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,075
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  387
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  123
Вчитување...

Сподели

Вчитување...